اخباراخبار کانادا

تصمیم ترودو و پیر پولیور برای همکاری، نه مانع تراشی؟

پیر پولیور در 10 سپتامبر به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا انتخاب شد، از همین ابتدای کار به نظر می رسد جدال های لفظی بین او و جاستین ترودو شروع شده است.

هر چند ترودو پیروزی پولیور را تبریک گفته است، اما از اظهارنظر در مورد او نیز خودداری نکرده است.

او در پیامی گفت: «تصدی رهبری اپوزوسیون وفادار سلطنتی را به آقای پولیور تبریک می گویم». 

ترودو در ادامه گفت که قصد دارد با همه نمایندگان پارلمان همکاری کند. اما این بدان معنی نیست که آنها از ایده های اقتصادی چالش برانگیز و بی پروای خود چشم پوشی می کنند. 

ترودو خاطرنشان کرد که کانادایی ها به رهبری مسئول نیاز دارند، هیاهو، جنجال و حرف های توخالی دردی از کانادایی ها دوا نمی کند. 

ترودو در سخنان انتقادآمیز خود از سرمایه گذاری مردم در ارزهای دیجیتال و شعارهای واکسن گریزانه انتقاد کرد. این سخنان در راستای نفی اقدامات پولیور عنوان شد. او بدین صورت از دیدگاه پولیور در زمینه تشویق کانادایی ها به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و حتی حمایت او از اعتصاب کامیونداران در ژانویه 2022 انتقاد کرد و تلویحاً خاطرنشان کرد که این اقدامات، کار یک رهبر مسئول نیست.

البته پولیور نیز در اولین سخنرانی خود به عنوان رهبر حزب، ترودو را به باد انتقاد گرفت. او گفت هدف او مبارزه با افزایش مالیات وضع شده توسط ترودو و تورم است. او چالشی را برای ترودو مطرح کرد و از او خواست متعهد شود که هیچ افزایش مالیاتی را بر کارگران و سالمندان وضع نکند. 

او گفت که محافظه کاران از هیچ گونه افزایش مالیاتی حمایت نمی کنند و تمام تلاششان را می کنند تا ائتلاف مشترک آنها، مانع از تصویب خواسته ترودو در این زمینه شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید