اخباراخبار کانادا

تشریح نحوه جعل مالکیت و فروش خانه و دستگیری 3 مظنون 

تورنتو- همه چیز با یک تماس تلفنی معمولی با نیروسان ویوکاناتاراجا، وکیل املاک و مستغلات، آغاز شد. تماس گیرنده گفت که او را در گوگل پیدا کرده و از او خواست در فروش خانه اش در اسکاربورو، کمک اش کند. 

وکیل مستقر در تورنتو در گفتگو با CBC گفت که صاحبخانه ها تمام مدارک مورد نیاز، از جمله کارت اقامت دائم، اسناد مالیاتی و دو مدرک شناسایی را ارائه کرده و اطلاعات خوبی درباره روند حقوقی داشتند. وکیل تصویر کارت های شناسایی ارسال شده توسط موکلین را از طریق تماس مجازی (زوم) با چهره صاحبخانه ها مطابقت داد.  

اما در عرض چند هفته، این زوج توسط پلیس تورنتو دستگیر شده و با اتهام کلاهبرداری و جعل مالکیت خانه فردی دیگر برای فروش، روبرو شدند. 

خانه مورد اشاره در اسکاربورو به قیمت 840 هزار دلار در یک معامله خصوصی (بدون لیست شدن در MLS) فروخته شد و پول به حساب کلاهبردار واریز شد. سوء ظن وکیل هنگامی آغاز شد که از بانک با وی تماس گرفته شد تا هویت موکلین اش را تایید کند تا بانک بتواند پول را آزاد کند. کارمند بانک گفت که حساب بانکی جدید است و این اولین نقل و انتقال آن می باشد. بانک همچنین شک و تردید خود را در مورد واقعی بودن کارت اقامت دائم، ابراز کرد.  

ویوکاناتاراجا قبل از تایید هویت موکلین اش برای بازدید خانه اقدام کرد  و در محل با تلی از نامه های انباشته شده روبرو شد که اولین زنگ خطر بود. سپس متوجه شد درب ایوان قفل است و کسی نمی تواند زنگ خانه را بزند. او به خانه یکی از همسایه ها مراجعه کرد که توصیف مبهمی از ساکنان ارائه کرد. بعد از ترک محل، همسایه دیگری که کارت ویزیت او را گرفته بود، تماس گرفت و اطلاع داد که صاحبان خانه در چین هستند و کلید خانه را به او سپرده اند. همسایه مورد اشاره با صاحبان خانه تماس گرفته و مشخص شد که موکلین ویوکاناتاراجا مالکان واقعی نبودند. 

پلیس تورنتو دستگیری سه مظنون را در 27 ژانویه تأیید کرد. بازداشت شدگان ژو وانگ، لینگ پان و زینگ یو لینگ می باشند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید