اخباراخبار کانادا

تسخیر آخرین سنگر مقاومت صاحبان مزرعه تنباکو، توسط پلیس انتاریو 

 حضور ناگهانی و  گسترده پلیس در پورت بورول، شایعاتی را در این دهکده آرام در حاشیه دریاچه ایری منتشر کرد. ده ها اتومبیل پلیس انتاریو، یک خودروی زرهی، آمبولانس ها و دو متخصص قفلساز، 28 سپتامبر در این دهکده واقع در فاصله یک ساعته جنوب شرق لندن-انتاریو تجمع کردند. 

از آنجایی که پلیس هیچگونه اطلاع رسانی درباره این عملیات انجام نداده بود، ساکنان در رسانه های اجتماعی به گمانه زنی پرداختند. بسیاری معتقد بودند پلیس آمده است تا یک مرکز غیرقانونی تولید ماری جوانا را منهدم کند. 

پس از چند ساعت سکوت، نهایتا پلیس اعلام کرد حضورش برای حمایت از پلیس منطقه الگین کاونتی و اجرای دستور تخلیه مزرعه تنباکوی Light Line  و ملکی در لانگتون بوده است. پلیس اطلاعات بیشتری منتشر نکرد. اما تحقیقات رسانه ها و بررسی اسناد دادگاه دلیل اعزام پلیس به مزرعه مور اشاره و سایر املاک متعلق به خانواده ماناری – از تولید کنندگان قدیمی تنباکو – را نشان داد. 

مشکلات خانواده ماناری را می توان به سال 2018 ردیابی کرد. زمانی که پلیس کبک دو محموله تنباکو به ارزش 350 هزار دلار را توقیف کرد.  طبق اسناد دادگاه دلیل تصرف و تخلیه، بدهی هایی بود که خانواده به دولت داشتند. سوابق دادگاه نشان می دهد که دولت فدرال در سال 2019 بر روی ملک مورد اشاره حق التزام قرار داده بود. در اکتبر 2018، تاد و برنت ماناری پس از کشف محموله ای به وزن 13540 کیلوگرم تنباکوی خام توسط پلیس، خود را رو در روی قانون یافتند. تجسس بعدی که 3 نوامبر انجام شد منجر به کشف و ضبط 14710 کیلوگرم تنباکوی خام شد. جریمه ای حدود 1 میلیون دلار برای تاد ماناری و 1 میلیون دلار برای شرکت حمل و نقل Encore Langton  تعیین شد. 

مشخص شد که برنت ماناری و همسرش کتی تنباکو را به مصر و جامائیکا می فرستادند. این زوج نیز با 1.8 میلیون دلار جریمه روبرو شدند. دولت همچنین حساب های بانکی را توقیف و اموال آنها را ضبط کرد. 

لازم به ذکر است که قاچاق محصولات دخانی در انتاریو یک معضل بزرگ است. سال گذشته حدود 21.6 میلیون سیگار غیرقانونی کشف و ضبط شد. انتاریو دومین مرکز قاچاق دخانیات در قاره آمریکا می باشد.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید