اخباراخبار کانادا

ترک بیمارستان پس از ترخیص یا پرداخت روزانه 400 دلار؛ تنها گزینه های پیش روی سالمندان

قرار است سالمندان بستری در بیمارستان که منتظر خالی شدن تخت مناسب هستند، یا به یک مرکز دیگر در فاصله 70 کیلومتری جنوب انتاریو انتقال یابند و یا به 150 کیلومتر دورتر در شمال انتاریو منتقل شوند.  

دولت داگ فورد روز چهارشنبه اعلام کرد که قوانین جدید برای بیماران بستری در بیمارستان در سطح مراقبت های جایگزین (ALC) که معمولا سالمندان ضعیف یا دارای معلولیت هستند، از 21 سپتامبر اجرایی می شود.

از 20 سپتامبر بیمارانی که پس از ترخیص توسط پزشک به مراقبت بلند مدت نیاز دارند، در صورت امتناع از ترک بیمارستان، باید روزانه 400 دلار و ماهیانه 12000 دلار هزینه پرداخت کنند.

سیلیویا جونز وزیر بهداشت از این قانون حمایت کرد، او گفت: «تخت های بیمارستان باید در اختیار کسانی قرار بگیرد که به خدمات بیمارستانی نیاز دارند، نه کسانی که باید به صورت بلند مدت در خانه یا خانه سالمندان تحت مراقبت قرار بگیرند».

جونز و پل کالاندرا وزیر مراقبت های طولانی مدت انتاریو در بیانیه مشترکی آغاز اجرای این سیاست، به قول آنها «دلسوزانه» را اعلام کردند. 

در این مقررات جدید که روز چهارشنبه منتشر شد، حداکثر مسافتی که این دسته بیماران باید جابجا شوند و در غیر این صورت باید هزینه پرداخت کنند، مشخص شده است. 

براساس بیانیه مشترک وزیران، این دسته از بیماران باید تا حد امکان در خانه نگهداری شوند؛ در ضمن باید در اجرای این قانون اولویت های مذهبی، قومی و زبانی نیز در نظر گرفته شوند. 

ضمناً در این بیانیه آمده است که زوج ها باید در کنار هم نگهداری شوند. 

اکثر مردم از این قانون ناراضی هستند، زیرا باید کیلومترها رانندگی کنند  تا بتوانند به پدر یا مادر خود سر بزنند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید