اخباراخبار کانادا

ترودو یک چهارم دوران نخست وزیری اش را مرخصی بوده است

جاستین ترودو، از زمان کسب مقام نخست وزیری در سال 2015، ششصد و هشتاد روز – معادل 22 ماه یا نزدیک به دو سال – در مرخصی بوده که اصطلاحا personal days خوانده می شود. 

به گفته دفتر نخست وزیر، 24 درصد از روزهای تقویمی جاستین ترودو از زمان تشکیل اولین دولت، بدون احتساب کمپین های انتخاباتی و برنامه های روزانه را امور شخصی به خود اختصاص داده است. 

البته دفتر نخست وزیر می گوید الزامات این شغل به این معنی است که ترودو در روزهای مرخصی نیز عملا کار کرده است.

مرخصی های ترودو شامل تعطیلات با خانواده، تعطیلات آخر هفته و استراحت های کوتاه خارج از شهر می شود. از جمله 31 روز در دو سفر به کاستاریکا، 9 روز دیگر در جامائیکا و هشت روز در باهاما در جزیره خصوصی آقاخان. البته کمیسر اخلاقیات بعدا اعلام کرد سفر و اقامت ترودو در جزیره آقاخان ناقض قوانین تضاد منافع بود! 

ترودو از زمان نخست وزیری در مجموع 88 روز تعطیلات شخصی در توفینو، ویستلر، ریولستوک و دیکر مکان های بریتیش کلمبیا داشته است. این زمان بیشتری از وقتی است که برای سفرهای رسمی و کاری صرف کرده است. 

بخش عمده ای از روزهای شخصی او – 68 درصد – در آخر هفته ها در اتاوا سپری شده است. 

ناگفته نماند نرخ روزهای شخصی نخست وزیر (24 درصد) بسیار کمتر از 34  درصدی است که اکثر شاغلین کانادایی در سال در مرخصی بسر می برند.  

زمان های شخصی (مرخصی) یک موضوع سیاسی جنجال برانگیز برای روسای جمهور آمریکا نیز بوده است. برای مثال دونالد ترامپ 26 درصد از دوره ریاست جمهوری اش را در باشگاه های گلف و سایر املاک شخصی اش سپری کرده است. اوایل سپتامبر، جمهوریخواهان، جو بایدن را متهم کردند که 382 روز مرخصی گرفته است که معادل 40 درصد زمان حضورش در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور بوده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید