اخباراخبار کانادا

ترودو پس از هشت سال همچنان محبوب کانادایی ها است

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost با وجود اینکه تصور می شود ترودو دیگر محبوبیت چندانی در بین مردم کانادا ندارد، اما آمارها و نظرسنجی ها نشان می دهند که ترودو بسیار محبوب تر از آن چیزی است که انتظار می رود.

با وجود اینکه نظرسنجی ها نشان دهنده افت مداوم محبوبیت ترودو در برابر رقیب محافظه‌ کار خود هستند، اما شواهد نشان می دهند که ترودو به عنوان یک رهبر 8 ساله بسیار محبوب تر از آن چیزی است که تصور می شود.

براساس شواهد حاصل از نظرسنجی ها، ترودو به استثنای ژان کرتین از تمام نخست وزیرانی که 8 ساله در راس دولت کانادا حضور داشته اند، محبوب تر است.

براساس نتایج آخرین نظرسنجی موسسه  Angus Reid 40 درصد از کانادایی ها هنوز هم به ترودو اقبال نشان می دهند، در حالی که 55 درصد از آنها مخالف او هستند. این نشان می دهد که ترودو از نخست وزیر سابق استفان هارپر محبوب تر است، زیرا محبوبیت او در سال هشتم نخست وزیری اش 36 درصد بود و 58 درصد از کانادایی ها دیگر هیچ اقبالی به او نداشتند.

آمارها نشان می دهند که ترودو حتی از پدرش نیز محبوب تر است، زیرا پیر ترودو در هشتمین سال نخست وزیری اش تنها 32 درصد در بین کانادایی ها محبوبیت داشت و 57 درصد مخالف او بودند.

هر چند محبوبیت ترودو از بسیاری از همتایان قبلی خود در سال هشتم نخست وزیری اش بیشتر است، اما براساس شواهد محبوبیت او نسبت به 5 سال گذشته افت چشمگیری یافته است و این برای آینده سیاسی او خبر خوبی نیست.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید