اخباراخبار کانادا

ترس اتاوا از ایستادگی در برابر پکن

به نقل از theepochtimes: براساس نتایج یک نظرسنجی جدید، نزدیک به 70 درصد کانادایی ‌ها معتقدند دولت فدرال از ایستادگی در برابر پکن می‌ترسد.

این نظرسنجی که توسط موسسه آنگوس رید انجام شد، نشان داد 91 درصد کسانی که در انتخابات گذشته به محافظه‌ کاران رای داده ‌اند، معتقدند که دولت فدرال از ایستادگی در برابر پکن می ترسد، سایر طرفداران احزاب دیگر نیز هر چند با درصدهای پایین تر، باز هم با این عقیده موافقند؛ به عنوان مثال تنها 46 درصد از رای دهندگان لیبرال چنین عقیده ای دارند و این نسبت در میان رای ‌دهندگان NDP  حدود 62 درصد است.

.

 

ضمنا در گزارش این نظرسنجی که تحت عنوان «چین، کانادا و دیپلماسی چالش برانگیز» در اول مارس منتشر شد، آمده است که دو سوم کانادایی ‌های مورد بررسی معتقدند که دولت چین قطعا یا احتمالا تلاش کرده در دو انتخابات فدرال گذشته مداخله کند.

در این گزارش آمده است: «اکثریت قریب به اتفاق طرفداران طیف های سیاسی مختلف چنین دیدگاهی دارند، در عین حال حدود نیمی از کانادایی ها (53 درصد) معتقدند که تلاش دولت چین برای دخالت در انتخابات، تهدیدی جدی برای دموکراسی کانادایی است».

.

 

نسبت بدبینی درباره احتمال دخالت پکن در انتخابات کانادا در میان ساکنان بریتیش کلمبیا، انتاریو، آلـــــبرتا و ساسکاچوا بیشتر از دیگران بود.

براساس این گزارش، بیش از 60 درصد از کانادایی ‌ها معتقدند که اتاوا باید بیشتر برای حفاظت از امنیت کانادا تلاش کند.

این نظرسنجی در بحبوحه درخواست‌ های فراحزبی از جاستین ترودو برای آغاز تحقیقات عمومی در مورد ادعای دخالت چین در انتخابات کانادا انجام شد.

اما نخست وزیر با وجود این ادعاها احتمال تحقیق را رد کرده و اعلام کرده که هیئت پروتکل عمومی رویدادهای حساس انتخاباتی (CEIPP) که توسط دولت لیبرال در سال 2019 برای نظارت و گزارش تهدیدهای مداخله در انتخابات ایجاد شد، قبلا اعلام کرده است که هیچ کدام از انتخابات های 2019 و 2021 تحت تاثیر دخالت های خارجی قرار نگرفته اند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید