اخباراخبار جهان

تحقیق مقامات بهداشتی آمریکا درباره قطره چشم عامل مرگ یک نفر و نابینایی چندین نفر 

آمریکا- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، 3 فوریه اعلام کرد شرکت سازنده در حال فراخوان قطره های چشم بدون نسخه خود است که با شیوع عفونت مقاوم به دارو مرتبط می باشد. 

CDC یک هشدار بهداشتی برای پزشکان ارسال و اعلام کرد شیوع عفونت نزد حداقل 55 نفر در 12 ایالت مشاهده شده است. متاسفانه یک بیمار فوت کرده و حداقل پنج نفر بینایی شان را از دست داده اند. 

این عفونت ها از جمله در خون، ادرار و ریه ها، با اشک مصنوعی EzriCare  مرتبط بودند.  بیمار متوفی در اثر عفونت خونی درگذشت. 

این قطره برای درمان سوزش و خشکی چشم استفاده می شود. آژانس CDC در بیانیه آورد: این بیماران مبتلا به التهاب چشم، عفونت های تنفسی، عفونت های مجاری ادراری و سپسیس شدند.

قطره چشم EzriCare  در هند، توسط شرکت دارویی Global Pharma Healthcare ساخته می شود، به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا این شرکت تعداد زیادی اشک مصنوعی منقضی نشده و محصول دیگری به نام Delsam Pharma Artificial Tears  را فراخوان کرده است.

بر اساس داده های CDC، در سال 2017، باکتری سودوموناس آئروژینوزا 32 هزار و 600 بیمار بستری در بیمارستان را در ایالات متحده آلوده کرد و باعث مرگ 2700 نفر شد. به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر آنتی بیوتیک ها، باکتری ها می توانند در محیط های بهداشتی استریل شده نیز زنده بمانند. این باکتری بیشتر در دستگاه‌های تنفسی؛ زخم‌ ها و سوختگی ها یافت می‌ شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید