اخباراخبار کانادا

تحقیق  درباره برخورد RCMP با معترضان استخراج منابع طبیعی در بریتیش کلمبیا 

بریتیش کلمبیا- کمیسیون بازبینی  (CRCC) یا آژانس نظارت بر عملکرد پلیس سواره سلطنتی کانادا که به شکایات عمومی از RCMP رسیدگی می کند، صبح 9 مارچ خبر آغاز تحقیقات درباره عملکرد واحد ویژه در رویارویی با معترضان استخراج منابع طبیعی در بریتیش کلمبیا در سال 2021 را اعلام کرد. 

سازمان ناظر اعلام کرد یک بازنگری جامع که تحت عنوان تحقیقات سیستماتیک شناخته می شود را انجام خواهد داد، تا مشخص شود آیا عملیات واحد ویژه با قانون اساسی و اعلامیه سازمان ملل متحد در مورد حقوق بومیان، مطابقت داشت یا خیر. 

در ایمیل CRCC آمده است: تحقیقات به کمیسیون اجازه می دهد تا برنامه ها و عملیات RCMP را بصورت بی طرفانه بررسی کند، تا شکاف ها و کاستی ها در خط مشی، عملکرد، آموزش، نظارت و برنامه ریزی شناسایی شود. 

علاوه بر رسیدگی به شکایات، CRCC  می ‌تواند فعالیت‌ های مشخص شده RCMP را بررسی کند تا از انطباق با قوانین، مقررات، دستورالعمل‌ های وزیر یا سیاست‌ ها، رویه‌ها و دستورالعمل ‌های RCMP اطمینان حاصل شود؛ 

لازم به ذکر است که در سال های اخیر، اعتبار واحد ویژه با شکایات و اتهامات بدرفتاری و تبعیض نژادی، خدشه دار شده است.  بسیاری از اتهامات در دادگاه طرح و اثبات نشده و از سوی فرماندهی واحد ویژه رد شده اند. 

واحد ویژه برای مقابله با معترضان، نیروی پلیس، سگ های تربیت شده و هلیکوپترها را در قلمرو بومیان قبیله  Wetsuweten مستقر کرد تا مانع گردهمایی های اعتراضی به احداث خط لوله 670 کیلومتری انتقال گاز طبیعی از شمال شرقی بریتیش کلمبیا به تاسیسات LNG شود.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید