اخباراخبار کانادا

تجویز یک داروی بسیار قوی برای یک کودک 5 ساله، او را تا سرحد مرگ برد

به گزارش ایران جوان و به نقل از cbc مسئولان یک داروخانه در اقدامی عجیب دارویی را برای یک پسر 5 ساله تجویز کردند که 14 برابر قوی تر از حد معمول است، اما نهاد ناظر هیچ توبیخ یا جریمه ای را برای مسئولان این داروخانه در نظر نگرفت.

اثرات فیزیکی مصرف بیش از حد مصرف کلونیدین در الی ویلسون بیش از یک روز ادامه داشت. والدین او 16 ساعت پس از مصرف دارو ویدئویی از او منتشر کرده اند که نشان می دهد این کودک 5 ساله در حالت ایستاده به خواب رفته است.

الی که مبتلا به اوتیسم است، پس از یک شب بستری شدن در بیمارستان بهبود یافت. اما پدر و مادر او برای اثبات ادعای خود مبنی بر بالا بودن دوز داروی الی، باید ماه ها تلاش کرده و هزاران دلار خرج کنند.

گویا یکی از پرسنل داروخانه گلد استریم فوربس در ویکتوریا هنگام ترکیب داروی خواب او در فوریه 2021 مرتکب اشتباه شده است.

یک گزارش آزمایشگاهی نشان می دهد که کلونیدین تجویز شده برای الی، 14 برابر قوی تر از حد مجاز بوده است.

لیندسی ویلسون مادر الی با یاد آوری این اتفاق گفت: «من فقط اشک می ریختم» همچنین شوهرش برنت ویلسون هم می گوید یک متخصص اطفال به آنها گفته خطر از بیخ گوش الی رد شده است.

در ادامه گزارش cbc آمده است که خانواده ویلسون به امید دریافت یک پاسخ به کالج داروسازان بریتیش کلمبیا شکایت کرده اند.

در نامه ‌ای که اواخر همان سال آنها از کمیته تحقیقاتی کالج دریافت کردند، متوجه شدند که داروخانه هیچ خط مشی یا روش استانداردی برای ترکیب داروها ندارد. و در این مورد داروساز توزیع‌ کننده بررسی نهایی و دقیق را بر روی دارو انجام نداده است.

با وجود اینکه داروساز موافقت نامه ای را امضا کرد و قرار شد اقدامات اصلاحی در این زمینه انجام دهد، اما کمیته تحقیقاتی تصمیم گرفت که هیچ اقدام تنبیهی در کار نباشد و هیچ چیزی در مورد این اتفاق علنی نشود.

به دلیل علنی نشدن این اتفاق از سوی کالج داروسازان بریتیش کلمبیا، خانواده ویلسون تصمیم گرفتند این موضوع را رسانه ای کنند تا دیگر این مشکل برای کسی به وجود نیاید و حداقل در صورت بروز مشکل، کسی پاسخگو باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید