مقالاتمقالات اجتماعی

تجربیات من در مهاجرت به کانادا

 

به قلم کونل:

من در سال 2015 از دبی به کانادا نقل مکان کردم و در حال حاضر شهروندی این کشور را دریافت کرده ام.  این مهاجرت و تغییر به هیچ وجه برای من آسان نبود، زیرا باید خودم را با تغییرات جسمی، عاطفی، اجتماعی، سیاسی و… سازگار می کردم. 

اما حال که به عقب نگاه می کنم، به این نتیجه می رسم که دریافت شهروندی کانادا واقعا ارزش این همه سختی را داشت. به همین دلیل در اینجا قصد دارم خلاصه ای از تجربیاتم را با شما در میان بگذارم.

 

جنبه های مالی:

برای کسی که از خاورمیانه وارد کانادا می شود، پرداخت 20% تا 30% مالیات بر درآمد، در ابتدا شوکه کننده است. زیرا در آنجا مالیات بسیار ناچیز است. 

اما مهاجرت از نظر مالی به نفع من بود، زیرا اکنون علاوه بر اینکه موقعیت شغلی بهتری دارم، میانگین درآمد من حتی با کسر مالیات، باز بیشتر از زمانی است که در دبی بودم.

 

جنبه های آب و هوایی:

من در انتاریو زندگی می کنم که آب و هوای آن کاملا برعکس دبی است. به نظر من آب و هوای اینجا 5 تا 6 ماه در سال عالی است و بقیه سال سرد است. به نظر من آنچه در اینجا مشکل آفرین است، وجود برف زیاد است نه سرما.

 

جنبه های کاری:

من در دبی برای یک شرکت چند ملیتی کار می کردم، و تنها تابع اوامر دفتر مرکزی اروپایی شرکت بودیم. در آنجا نژادپرستی به شدت بارز بود و درآمد فرد بر اساس ملیت او تعیین می شد.

اما در اینجا همه نژادها در محل کار یکسان دیده می شوند و برتری شغلی به معنی برتری شخصیتی نیست. در اینجا در محل کار به زندگی خانوادگی اهمیت زیادی داده می شود.

 

جنبه های اجتماعی:

در اینجا کافی است انگلیسی بلد باشید تا بتوانید راحت زندگی کنید. اما در دبی هر کس به زبان خودش صحبت می کرد و این برقراری ارتباط با دیگران، خصوصا در محل کار را سخت می کرد.

 

جنبه های سیاسی و حقوقی:

من هرگز نمی توانم فضای سیاسی بسته دبی را با فضای باز کانادا مقایسه کنم. در اینجا عقاید سیاسی هر کسی محترم است. 

 

جنبه های پزشکی و سلامتی:

متاسفانه هر چند در کانادا خدمات بهداشتی رایگان است، اما استفاده از خدمات تخصصی پزشکی واقعا سخت و چالش برانگیز است. 

در حالت کلی می توانم بگویم که مهاجرت به دبی، من را به نسخه ای بهتر از خودم تبدیل کرد، هر چند چالش های خاص خود را داشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید