مقالاتمقالات اجتماعی

تجربه یک زن جوان روسی از مهاجرت به دبی 

مری پدلر 29 ساله موسس یک آژانس روابط عمومی است که با حمله روسیه به اوکراین، به دبی نقل مکان کرد. در ادامه این مطلب بیشتر با او آشنا می شویم.

من در روسیه متولد شدم و بیشتر دوران بزرگسالی خود را در مسکو زندگی کردم. در سال 2020، زندگی من عالی به نظر می رسید، زیرا من صاحب یک شغل پررونق به عنوان مدیر روابط عمومی یک آژانس بزرگ بودم، متاهل بودم و تازه صاحب یک بچه شده بودم.

اما در سال 2021 همه چیز شروع به تغییر کرد. رابطه من و همسرم به هم خورد و می دانستم که باید مستقل شوم. به همین دلیل آژانس ارتباطی خودم را راه ‌اندازی کردم و به فکر انتقال کسب و کارم به یک مرکز تجاری بین ‌المللی مترقی مانند دبی، میامی یا لندن افتادم.

روسیه در فوریه 2022 به اوکراین حمله کرد و به همین دلیل خیلی زود متوجه شدم که روسیه دیگر مکان مناسبی برای فعالیت های تجاری من نیست. زیرا دیگر بسیاری از شرکت ها در کشورهای مختلف جهان حاضر به همکاری با ما نبودند و یکی یکی قراردادهایشان را به حالت تعلیق درآوردند.

من چند بار برای تعطیلات به دبی سفر کرده بودم، به همین دلیل با حال و هوای پرانرژی و آب و هوای گرم و فرصت های تجاری فعالیت در این شهر آشنایی داشتم و بهتر بگویم عاشق این شهر شدم. به همین دلیل در مارس 2022 روند انتقال تجارت خود و دختر 2 ساله ام به دبی را آغاز کردم.

از آنجایی که کسب و کارم را به اینجا منتقل کردم، به مدت سه سال به من اجازه اقامت داده شد. حالا من یک سال و نیم است که در این شهر زندگی و کار می کنم و دوست دارم تجربیاتم را با شما به اشتراک بگذارم. 

به وجود آمدن فرصت های تجاری جدید

بسیاری از شرکت های جهانی، به ویژه شرکت های فعال در حوزه های فناوری و مالی، در اینجا مستقر هستند و این بسیار به نفع آژانس من بوده است. از زمانی که ما به اینجا نقل مکان کردیم، تعداد مشتریان Web3  ما که دفتر مرکزی آنها در دبی است، سه برابر شده است.

از طرف دیگر در اینجا چیزی به عنوان مالیات بر درآمد وجود ندارد و همین امر باعث شده که من به عنوان صاحب یک کسب و کار، بتوانم مقدار قابل توجهی از درآمدم را پس انداز کنم.

دبی یک مرکز بین المللی است که در آن می توانید افراد با هر پیشینه ای را پیدا کنید

حدود 85 درصد جمعیت دبی را مهاجران تشکیل می دهند. اعضای تیم، شرکا و مشتریان من از کشورهای مختلف هستند. در روسیه، این امر چندان متداول نیست، در حالی که در دبی یک امر عادی است.

من با افرادی ملاقات کرده ام که از سراسر جهان برای یافتن فرصت های شغلی بهتر، یا ارتقاء کیفیت زندگی خود به اینجا نقل مکان کرده اند؛ زیرا زیرساخت های تجاری دبی به نسبت کشورهای اطراف بسیار پیشرفته تر است.

من متوجه شده ام که در اینجا هیچ کس دیگران را بر اساس ملیت، مذهب یا دیدگاه های سیاسی او قضاوت نمی کند. من تا قبل از این جایی را ندیده بودم که مردم از ادیان و زبان های مختلف به این شکل صلح آمیز و دوستانه با هم زندگی کنند؛ به نظر من این بسیار بی نظیر است.

موارد غیر قانونی در دبی!

قوانین جالبی در دبی وجود دارد که قبل از سفر به دبی، باید حتما با آنها آشنایی داشته باشید تا بعدها دچار مشکل نشوید. به عنوان مثال در اینجا عکس گرفتن از افراد بدون اجازه آنها غیر قانونی است و ممکن است باعث زندانی شدن فرد شود. چک کردن تلفن شخص دیگری نیز غیرقانونی است.

در ضمن شما نمی توانید از کسی بد بگویید، کسی را تهدید کرده و یا به کسی توهین کنید. 

به عنوان مثال، من می توانم علیه شخص دیگری که بدون اجازه از من عکس گرفته و یا مرا مسخره کرده است، شکایت کنم.

شاید این قوانین سختگیرانه به نظر برسند، اما من خیلی زود توانستم خودم را با آنها مطابقت بدهم. 

از بزرگ کردن دخترم در اینجا احساس امنیت می کنم

وقتی با دخترم روسیه را ترک کردم، می‌ خواستم به جایی امن نقل مکان کنیم. دبی به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت معروف است، به همین دلیل اینجا را انتخاب کردم. در اینجا دزدی از دیگران یا صدمه زدن به آنها عواقب بسیار سنگینی دارد. به علاوه، دوربین ‌های امنیتی و پلیس در همه جا هستند و دولت در حال سرمایه‌ گذاری بر روی فناوری های هوش مصنوعی با هدف ایمن ‌تر کردن شهر است.

از آنجایی که اینجا بسیار امن است، من نگران این هستم که اگر دخترم در نهایت به دانشگاهی در آمریکا یا اروپا برود، ممکن است نداند چگونه از خود محافظت کند. اما به هر حال سعی می کنم تا جایی که می توانم محافظت از خود را به او یاد دهم. 

نقطه قوت آب و هوای دبی

در روسیه نه ماه از سال هوا بسیار سرد و نسبتا تاریک است. اما اینجا کاملا متفاوت است.

در اینجا فرد می تواند در تمام طول سال از ورزش و فعالیت در فضای بیرون لذت ببرد. 

البته اینجا دو نقطه ضعف بزرگ هم دارد: آلودگی هوا و کیفیت آب جاری. به همین دلیل به محض اینکه به اینجا نقل مکان کردم، یک فیلتر آب و یک دستگاه تصفیه هوا خریدم. 

یکی دیگر از معایب زندگی در دبی، هزینه های بالای زندگی است که البته با توجه به سطح بالای درآمدی در اینجا قابل قبول است.

در هر صورت من از مهاجرتم به دبی راضی هستم و اگر به گذشته برگردم، باز هم همین کار را می کنم؛ هر چند نمی دانم در آینده چه خواهد شد.

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید