اخباراخبار کانادا

تجربه سال ها زندگی با یک مرد معتاد به الکل

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun همسران افرادی که معتاد به الکل در بیشتر مواقع فشارهای روحی زیادی را تجربه می کنند. حال سوال این است که آیا این افراد به تنهایی می توانند مشکل خود را حل کنند یا لاجرم به کمک گروه ها و افراد دیگر نیاز دارند.

من 39 سال است که با مردی مهربان، حامی و دوست داشتنی ازدواج کرده ام. ما هر دو اکنون بازنشسته شده ایم. او روزانه ورزش می کند، مطالعه می کند و مدام پیگیر وضعیت مالی خانواده مان است. با این وجود او به شدت به مشروبات الکلی اعتیاد دارد. به همین دلیل بعد از سرو مشروب تا ساعت ها وضعیت روحی مناسبی ندارد و فقط پرخاشگری می کند. او هرگز حاضر نیست برای مشاوره نزد مشاور یا گروه های درمانی برود.

حتی کار به جایی رسیده که او مصرف واقعی خود را از من پنهان می کند. گاهی اوقات به طور غیر منتظره بطری های ویسکی یا شراب خالی را پیدا می کنم و به همین دلیل می دانم عمق فاجعه از آنچه من تصور می کنم بیشتر است. حال سوال من این است که چگونه باید به این مشکل پایان دهم؟ آیا راه حلی برای آن وجود دارد؟

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

پاسخ کارشناس: متاسفانه شما به تنهایی نمی توانید کاری انجام دهید. همسرتان تا زمانی که انگیزه کافی نداشته باشد، نمی تواند بر این مشکل غلبه کند. او باید به گروه های حمایتی خانواده های الکلی بپیوندد و به تنهایی نمی تواند با عمق فاجعه روبرو شود.

شما نیز باید کمی مستقل شوید. اجازه ندهید مشکل شوهرتان شما را منزوی کند. به گروه های مختلف بپیوندید و با آنها به سفر بروید. فراموش نکنید که شما نیز برای مقابله با این مشکل به روحیه نیاز دارید و تا زمانی که روحیه و انگیزه مناسب نداشته باشید، نمی توانید بر این مشکل پیروز شوید.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید