اخباراخبار کانادا

تجدید پلاک اتومبیل در انتاریو از 1 جولای اتوماتیک می شود! 

رانندگان انتاریویی از روز ملی کانادا (1 جولای) نباید نگران تجدید پلاک اتومبیل شان باشند. 

دولت داگ فورد به عنوان بخشی از قانون موسوم به Get It Done  الزام تمدید آنلاین یا حضوری پلاک اتومبیل در یکی از شعب Service Ontario را لغو کرد. دولت محافظه کار انتاریو در سال 2022 هزینه تجدید پلاک را حذف کرده بود. تا قبل از آن رانندگان می بایست برای این کار 120 دلار پرداخت می کردند. 

وزارت حمل و نقل انتاریو اوایل سال جاری اعلام کرد که 1 میلیون و 15 هزار و 139 پلاک تاریخ گذشته در استان وجود دارد که نیاز به راه اندازی سیستم اتوماتیک را برجسته می کند. 

انتاریو اولین حوزه قضایی در آمریکای شمالی است که تمدید خودکار پلاک را  امکانپذیر می کند. 

پرابمیت سارکاریا، وزیر حمل و نقل، در بیانیه‌ چهارشنبه 26 جون، گفت: دولت ما تحت رهبری فورد، زندگی را برای رانندگان مقرون ‌به‌ صرفه‌ تر و راحت ‌تر می‌ کند. اکنون می توانیم از اتلاف وقت با ارزش رانندگان جلوگیری کنیم. 

فرآیند تجدید اتوماتیک برای تمام وسایل نقلیه شخصی، کامیون های سبک و موتورسیکلت ها اعمال می شود. از این پس پلاک وسایل نقلیه، با فرض اینکه مالک دارای بیمه معتبر باشد و جریمه معوقه نداشته باشد، 90 روز قبل از انقضا به طور خودکار تمدید می شود.

اگر مجوز را نتوان به طور خودکار تمدید کرد، مالک اتومبیل از طریق ایمیل، پیامک یا پست صوتی یا مطلع شده و ملزم به تمدید دستی به صورت آنلاین یا حضوری در یک مکان ServiceOntario خواهد بود. 

نکته مهم اینکه دارندگان وسایل نقلیه با پلاک منقضی شده باید قبل از اول جولای یعنی زمان اجرایی شدن قانون جدید، به ‌صورت آنلاین یا حضوری برای تجدید اقدام کنند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید