اخباراخبار کانادا

تبعیض نژادی آشکار؛ پانزده برگ جریمه برای راننده سیاهپوست طی سه سال

کبک- شهرداری تربون (در حومه مونترال) و 18 مامور پلیس محلی با اتهام تبعیض نژادی سیستماتیک علیه یک شهروند سیاهپوست روبرو شده اند. 

کمیسیون حقوق بشر کبک، به نمایندگی از سوی پیر-مارسل مونسانتو- شهروند هائیتی تبار ساکن تربون –  خواستار 205 هزار دلار خسارت شده است. زیرا پلیس بدون دلیل موجه بارها او را متوقف و جریمه کرده است. در دادخواست ارائه شده از سوی وی همچنین 20 هزار دلار خسارت از شهرداری مطالبه شده است.

مونسنتو در فاصله 2018 تا 2021 تعداد 15 شکایت علیه پلیس محلی را به دلیل صدور بیش از 6 هزار دلار جریمه، به جریان انداخت. چهارده مورد از این برخوردها در فاصله 11 ماه رخ داد. مونسنتو می گوید که درگیری های مکرر او با پلیس باعث شده خود را در حومه مونترال در امنیت احساس نکند. 

او می گوید: خودم را مانند شهروند درجه دو احساس می کنم و اضطراب دارم. به همسرم گفته ام آماده بیوه شدن باشد، چون جان ام در خطر است. 

در مارچ 2022، کمیسر اخلاق پلیس کبک، هشت شکایت علیه افسران پلیس تربون را به دلیل توهین نژادپرستانه به مونسانتو هنگامی که او در حال رانندگی اتومبیل متعلق به همسرش بود، تایید کرد. در بیشتر موارد، افسران وسیله نقلیه مونسانتو را بدون دلیل موجه تعقیب کرده و پس از اینکه متوجه شدند راننده سیاهپوست است، تصمیم گرفتند پلاک و مالکیت اتومبیل را بررسی کنند.  

کمیسیون حقوق بشر کبک از مسوولان شهری می خواهد آموزش های ضدنژادپرستانه را به افسران پلیس محلی ارائه کند.

تصمیمات این کمیسیون الزام آور نیست، بنابراین معمولا پرونده ها به دادگاه حقوق بشر ارجاع می شوند. سخنگوی کمیسیون تایید کرد که پرونده احتمالا بر اساس بند 80 منشور حقوق و آزادی های کبک در دادگاه عالی طرح خواهد شد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید