اخباراخبار کانادا

تبرئه نگهبانان بیمارستان در مرگ استفانی وارینر و ویدیویی که هیئت منصفه نخواهد دید

تورنتو- دانیل استفانی وارینر در لابی بیمارستان تورنتو در حالی که لباس آبی رنگ بیمارستان را بر تن دارد بر صندلی چرخدار نشسته بود. لحظاتی بعد، نگهبانان پیکر بی جان او را با پاهای آویزان  با خود می برند. در یک ویدیوی ضبط شده با دوربین از وقایع فیمابین، نگهبانان به زن 43 ساله نزدیک شده و او را که از روی صندلی بلند شده با خشونت به دیوار هل می دهند. لنز دوربین از صحنه دور می شود و چند ثانیه بعد نگهبانان را در حال بردن استفانی که هوشیاری اش را از دست داده می بینیم. 

تصاویر شواهدی است که قرار بود در محاکمه نگهبانان متهم به خشونت منجر به مرگ وارینر در ماه می 2020 ارائه شود. اما این اتفاق نمی افتد، زیرا قاضی انتاریویی، پرونده را مختومه اعلام کرد تا محاکمه ای که قرار بود امسال آغاز شود، لغو شود. 

دنیز، خواهر استفانی به CBC گفت: واکنش اولیه من شوک بود. استفانی زنی ریزنقش و به شدت بیمار بود که با ناراحتی تنفسی دست و پنجه نرم می کرد. هیچ دلیل قانونی برای برخورد نگهبانان با او وجود نداشت. این محاکمه باید انجام می شد. 

نگهبانان آماندا روخاس سیلوا 42 ساله و شین هاتلی 35 ساله به سهل انگاری جنایی در مرگ وارینر متهم شده بودند. آنها این اتهامات را رد کردند. قاضی پس از کافی تشخیص ندادن شواهد، اتهامات را باطل اعلام کرد. این علیرغم شهادت یک کارشناس پزشکی قانونی بود که گفت اگر وارینر آن روز با خشونت مهار نمی شد، هنوز زنده بود. 

دو شاهد عینی نیز شهادت دادند یکی از متهمین زن 125 پوندی را با انداختن وزن بدن اش روی او، در حالی که دست های بیمار از پشت دستبند زده شده بود، مهار کرد. 

وارینر که از بیماری مزمن انسداد ریه یا COPD رنج می برد با علائم سرفه و تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کرده بود. او 27 ماه مه، شانزده روز پس از حادثه لابی بیمارستان، درگذشت. 

طبق مقررات بیمارستان عمومی تورنتو نگهبانان تنها زمانی می توانند از زور استفاده کنند که سایر مداخلات با شکست مواجه شوند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید