علم و دانش

تا سال سه هزار؛ انسان های قوزی با انگشتان بدشکل به لطف اتکاء به تکنولوژی 

برای بسیاری از مردم حتی یک لحظه دور ماندن از تلفن و لپ تاپ مانند یک عمر احساس می شود. اما یک مدل رایانه ای به نام Mindy ممکن است ما را تشویق کند تا زمان کمتری را با دستگاه های الکترونیکی بگذرانیم. 

پژوهشگران می گویند میندی تصویر اجمالی از شکل و شمایل انسان ها در کمتر از 800 سال آینده را ارائه می کند. انسانی با پشت خمیده، گردن پهن، دستان پنجه مانند و حتی پلک دوم! 

میندی توسط Toll Free Forwarding خلق شده است. دست اندرکاران شرکت می گویند: ما قبل از خلق مدل سه بعدی انسان آینده که بدنش به دلیل استفاده مداوم از تلفن، لپ تاپ و سایر فناوری ها از نظر فیزیکی تغییر کرده است. تحقیقات علمی انجام داده و نظرات کارشناسی را دریافت کردیم. 

دکتر نیکولا جورجویچ از Med Alert Helpمی گوید: نحوه نگه داشتن تلفن می تواند باعث ایجاد فشار در نقاط تماس خاص و پنجه ای شدن دست که به عنوان سندرم تونل کوبیتال نیز شناخته می شود، بشود. همچنین آرنج نیز می تواند زاویه 90 درجه دائمی داشته باشد.  

دکتر ک- دانیل ریو، متخصص ستون فقرات از بیمارستان نیویورک-پرسبیتریان نیز گفت: زمانی که با کامپیوتر کار می کنید یا به تلفن خود نگاه می کنید، عضلات پشت گردن باید منقبض شوند تا سر شما را بالا نگه دارند. هر چه بیشتر به پایین نگاه کنید، ماهیچه ها برای بالا نگه داشتن سرتان سخت تر کار می کنند.

دیگر ویژگی‌عجیبی که می‌توانیم انتظار داشته باشیم عبارت است از ایجاد شدن پلک دوم برای جلوگیری از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور! 

یکی از شرکت کنندگان در این طرح پژوهشی گفت: انسان ممکن است پلک داخلی بزرگتری داشته باشد تا از قرار گرفتن در معرض نور جلوگیری کند. عدسی چشم ممکن است به نحوی تکامل یابد که نور آبی ورودی را مسدود کند، اما نورهای با طول موج بالا مانند سبز، زرد یا قرمز را مسدود نکند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید