اخباراخبار کانادا

تازه ترین اخبار بد درباره واکسن های کووید-19

از مرگ و میر ناشی از میوکاردیت به وجود آمده به دلیل تزریق واکسن گرفته تا افزایش قابل توجه خطر حمله قلبی در میان جوانان، خطرات تزریق واکسن های کووید-19 همچنان در حال افزایش است. مقامات دولتی نیز، همچنان مرگ ‌های مرتبط با تزریق واکسن mRNA  فایزر را تکذیب می ‌کنند. در ایالات متحده، تا تاریخ 10 مه 2022، تنها 9 مورد مرگ و میر ناشی از تزریق واکسن کووید-19 جانسون اند جانسون را تایید کرده اند.

 

  • واکسن های کووید-19 خطر حمله قلبی را تا 25 درصد در جوانان افزایش می دهد:

میوکاردیت یک عارضه نامطلوب شناخته شده واکسن هایmRNA  است. دکتر نیل سینگ دالا؛ مدیرعامل یک کلینیک بهداشتی، چهار روز پس از تزریق واکسن تقویت کننده کووید-19 به خواب رفت و بر اثر حمله قلبی درگذشت. کالبدشکافی نشان داد که علت مرگ او میوکاردیت بوده است. او تنها 48 سال سن داشت و در زمان حیاتش هرگز مشکل قلبی نداشت. در مثالی دیگر، اپیدمیولوژیست‌ ها تایید کردند که دو پسر نوجوان از ایالت ‌های مختلف ایالات متحده، چند روز پس از تزریق واکسن فایزر به دلیل میوکاردیت جان خود را از دست دادند. 

یک مطالعه حیرت ‌انگیز نشان داد که تعداد تماس ‌ها با خدمات پزشکی فوریت‌ های ملی اسرائیل (EMS) برای ایست قلبی و سندرم حاد کرونری، در بین افراد 16 تا 39 ساله، بیش از 25 درصد از ژانویه 2021 تا مه 2021 در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال های 2019 و 2020 افزایش یافته است.

شمارش تماس ‌های اضطراری هفتگی به طور قابل ‌توجهی با زمان تزریق دوز اول و دوم واکسن به این گروه سنی مرتبط بود، اما با نرخ عفونت کووید-19 ارتباطی نداشت.

 

  • واکسن های کووید روی زنان باردار آزمایش نشدند:

سازمان غذا و داروی ایالات متحده و فایزر تلاش کردند تا داده های آزمایشات بالینی کووید-19 را به مدت 75 سال مخفی کنند. اما شکایتی، سازمان غذا و دارو را مجبور به انتشار هزاران سند کرد و اطلاعاتی در مورد آنچه که آن ها سعی داشتند مخفی کنند منتشر شد. در میان افشاگری ها، شواهدی وجود دارد که نشان می ‌دهد فایزر عمدا زنان باردار را از آزمایشات واکسن کووید-19 حذف کرده است. بنابراین آن ها بر چه اساسی توصیه کردند که تزریقات برای زنان باردار ایمن و موثر هستند؟

این توصیه ها، بر اساس یک مطالعه 42 روزه بر روی 44 موش صحرایی بود. علاوه بر این، در مطالعه دیگری بر روی موش ها با استفاده از تزریق واکسن Pfizer-BioNTech مشخص شد که این تزریق بیش از دو برابر احتمال از دست دادن قبل از لانه گزینی (رویان) را افزایش می دهد و همچنین منجر به بروز ناهنجاری های دهان/فک، گاستروشیز (نقص مادرزادی دیواره شکم) و ناهنجاری در قوس آئورت سمت راست و مهره های گردنی در جنین می شود.

.

 

  • فایزر و FDA می دانستند که واکسن ها ایمن و موثر نیستند:

انتشار واکسن ‌های کووید-19 با افزایش عوارض جانبی شدید در بین زنان باردار همزمان شد. افشاگران وزارت دفاع ایالات متحده (DOD)، داده های سلامت وزارت دفاع آمریکا را جمع آوری کردند و فاش کردند که افزایش قابل توجهی در میزان سقط جنین و مرده‌ زایی، همراه با سرطان و بیماری ‌های عصبی، از زمانی که تزریق ‌های کووید-19 آغاز شده است، دیده می شود. 

داده های IPAK نه تنها نشان می دهد که تزریق واکسن های کووید-19 قبل از هفته 20 برای زنان باردار ناایمن است، بلکه 12.6 درصد از زنانی که آن را در سه ماهه سوم بارداری دریافت کرده اند، عوارض جانبی درجه 3 را گزارش کرده اند که شدید یا از نظر پزشکی قابل توجه هستند اما تهدید کننده زندگی نیستند.

.

8 درصد دیگر نیز تب 38 درجه سانتی گراد را گزارش کردند که می تواند منجر به سقط جنین یا زایمان زودرس شود. کودکان خردسال نیز به هپاتیت شدید مبتلا می شوند و هیچ کس دلیل آن را نمی داند. واکسن های کووید-19 با مواردی از بیماری های کبدی نیز مرتبط هستند و در مقالاتی، آسیب کبدی پس از تزریق واکسن ها قابل قبول تلقی شده است.

 

  • واکسن های کووید بر چرخه های قاعدگی تاثیر می گذارد:

ناشناخته‌ های زیادی درباره تاثیر واکسن ‌های کووید-19 بر بارداری و تولید مثل؛ از جمله تاثیر آن بر چرخه‌ های قاعدگی وجود دارد. زنان در سراسر جهان تغییراتی را در چرخه ‌های قاعدگی خود به دنبال تزریق واکسن ‌های کووید-19 گزارش کرده ‌اند، و مقامات بهداشتی سعی کرده ‌اند این گزارش ‌ها را نادیده بگیرند. اما مطالعه ای که در Obstetrics & Gynecology منتشر شده است، ارتباط بین طول چرخه قاعدگی و تزریقات COVID-19 را تایید می کند.

 

  • واکسن فایزر فقط 12 درصد در کودکان موثر است:

تحقیقات انجام شده توسط وزارت بهداشت ایالت نیویورک نشان می دهد که اثربخشی فایزر در بین کودکان 5 تا 11 ساله به سرعت کاهش یافته و از 68٪ به تنها 12٪ رسیده است. محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان نیز از 100٪ به 48٪ کاهش یافته است. تنها در میان کودکان 11 ساله، اثربخشی واکسن به 11 درصد کاهش یافته است. این عملکرد و پاسخ ضعیف به دلیل اختلاف میزان دوز دریافتی در بین گروه ‌های سنی عنوان شد، زیرا کودکان 5 تا 11 ساله دو واکسن 10 میکروگرمی فایزر دریافت می ‌کنند، در حالی که افراد 12 تا 17 ساله 30 میکروگرم واکسن دریافت می‌ کنند. دوزهای تقویت کننده کووید-19 نیز به سرعت کارایی خود را از دست می دهند و محافظت در ماه چهارم پس از تزریق به شدت کاهش می یابد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید