اخباراخبار جهان

تاثیر منفی نبود سیستم گرمایشی در داخل خانه ها در فصل زمستان بر بدن

به نقل از msn : هنگامی که دمای خانه خیلی پایین است یعنی به زیر 18 درجه سانتیگراد می رسد، بدن شروع به اجرای یک سری رفتارهای دفاعی می کند که می توانند بر سلامت فرد تاثیر منفی بگذارند.

رگ های بدن بسته می شوند :

وقتی دمای خانه خیلی سرد می شود، عروق بدن دچار انقباض می شوند؛ به عبارت دیگر رگ های خونی بسته می شوند تا اندام های ضروری بدن خون گرم داشته باشند. به همین دلیل است که دست ها و پاهای ما در محیط سرد یخ می زنند.

افزایش ضربان قلب: 

وقتی خانه خیلی سرد است، ضربان قلب و تعداد ضربان قلب در هر دقیقه افزایش می یابد، درضمن فشار خون بدن افزایش می یابد و خون غلیظ می شود. اینها همه عوامل خطر حمله قلبی و سکته هستند.

خون کمتری به مغز می رسد: 

دمای خیلی سرد خانه باعث مشکلات جدی در گردش خون می شود به عنوان مثال، مغز خون کمتری دریافت می کند و در نتیجه اکسیژن و گلوکز کمتری به آن می رسد.

افزایش مرگ و میر: 

به همین دلیل به راحتی می توان به این نتیجه رسید که حضور در یک خانه فاقد سیستم گرمایشی در فصل زمستان در مناطقی که دمای هوا بسیار پایین است، خطر مرگ و میر را افزایش می دهد. به عنوان مثال تخمین زده می شود که مرگ و میر ناشی از حمله قلبی و سکته در زمستان به دلیل کاهش دمای هوا است. زیرا در این حالت تاثیرات منفی هوای سرد با سایر عوامل خطر همراه شده و بر گردش خون تاثیر منفی می گذارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید