مقالاتمقالات اجتماعی

تاثیر طلاق بعد از شصت سالگی بر بیمه درمانی

 

بر اساس تجزیه و تحلیلی که در سال 2022 در مجله Gerontology منتشر شد، بیش از 1 نفر از هر 3 نفری که در ایالات متحده طلاق می گیرند 50 سال یا بیشتر دارند و از هر 4 نفر 1 نفر 65 ساله یا بیشتر است.

طلاق با نزدیک شدن به سن بازنشستگی یا بعد از آن با ملاحظاتی همراه است، زیرا این سوال مطرح می شود که آیا فرد بیمه درمانی خود را از دست می دهد؟ و یا اگر فرد هنوز بازنشسته نشده باشد و تحت پوشش مدیکر نباشد، از کجا می تواند پوشش بیمه ای درمانی دریافت کند؟ همسر سابق فردی بودن چگونه بر هزینه های بیمه ای او تاثیر می گذارد؟

اگر فرد از طریق کارفرمای خود بیمه درمانی داشته باشد، شرایط او چندان تغییری نخواهد کرد، اما اگر از مزایای طرح مدیکر استفاده می کند و یا قبلا تحت پوشش بیمه همسر خود بوده است، باید پاسخ چند سوال را پیدا کند. 

نکات زیر در این گونه مواقع به کمک این افراد می آیند:

آیا کارفرمای فرد مزایایی را در این زمینه ارائه می دهد؟

اگر فردی که تازه طلاق گرفته هنوز هم کار می کند، آیا کارفرمای او پوشش بیمه درمانی ارائه می دهد یا خیر. اگر چنین است، طلاق باعث می شود که فرد واجد شرایط ایجاد تغییراتی در مزایای خود، مانند ثبت نام در یک طرح بیمه درمانی باشد. در این صورت فرد تنها 30 روز پس از پایان پوشش بیمه ای خود فرصت دارد برای ایجاد تغییرات لازم درخواست دهد.

آیا فرد به COBRA دسترسی دارد؟

اگر فردی تحت پوشش طرح کارفرمای همسر سابق خود قرار داشته باشد، می ‌تواند تا 36 ماه پس از طلاق، تحت پوشش طرح COBRA یا قانون تلفیقی بودجه همه جانبه قرار بگیرید. برنامه COBRA برای طرح های گروهی کارفرمایان که حداقل 20 کارمند دارند، اعمال می شود.

تامارا دوربین که یک برنامه ریز مالی است و در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا فعالیت می کند در این باره گفت: «در این صورت فرد باید انتظار داشته باشد که هزینه بالاتری برای بیمه بپردازد، زیرا در این صورت خود فرد مسئول پرداخت کل حق بیمه اش است».

کریستال کاکس که یک برنامه ریز مالی خبره است و در مدیسون ویسکانسین فعالیت می کند، می گوید که تصمیم برای انتخاب COBRA تا حد زیادی به پوشش بیمه ای همسر سابق فرد بستگی دارد. او در ادامه گفت: «به عنوان مثال پوشش بیمه درمانی همسر من بسیار عالی است. به همین دلیل اگر قرار بود طلاق بگیریم، به جای استفاده از برنامه درمانی خودم، حتما از طرح COBRA استفاده می کردم».

بررسی بازار بیمه!

طرح COBRA برای بسیاری از افراد گران تمام می شود و از طرف دیگر موقتی است. به همین دلیل به این افراد توصیه می شود برای اینکه ببینید چه برنامه ‌های دیگری با الزامات و بودجه آنها مطابقت دارند، بهتر است از بازار بیمه سلامت دولتی خرید کنند. سایت healthcare.gov بهترین مکان برای شروع این کار است. البته بعضی از ایالت ها سایت اختصاصی در این زمینه دارند و بهتر است افراد در ابتدا به آنها مراجعه کنند.

در این گونه موارد اگر فرد نمی تواند طرح مناسب را انتخاب کند، می تواند بدون پرداخت هیچ هزینه ای با یک یک کارگزار بیمه درمانی در ایالت خود مشورت کند.

کاکس در این باره می ‌گوید: «مردم باید بدانند که در این گونه مواقع مجبور نیستند به تنهایی تصمیم گیری کنند».

بررسی طرح مدیکر

اگر فرد 65 سال یا بیشتر دارد و به دلیل اینکه تحت پوشش بیمه همسر خود بوده، تاکنون در مدیکر ثبت نام نکرده است؛ حتما باید در مدیکر ثبت نام کند. زیرا در مواردی که فرد پوشش بیمه ای کارفرما را از دست می دهد، می تواند در دوره ثبت نام ویژه مدیکر شرکت کند، حتی اگر دوره ثبت نام، آزاد نباشد.

ملینا کاوگل که در زمینه بیمه فعالیت می کند، در این باره می گوید: «اگر می دانید چه زمانی پوشش بیمه ای شما به پایان می رسد، حتما از قبل اقدام کنید. تا پوشش بیمه ای شما دچار شکاف نشود».

آیا فرد در حال حاضر تحت پوشش مدیکر است؟

اگر فرد 65 سال یا بیشتر داشته باشد و یا همسرش حداقل 40 فصل (10 سال) رایگان کار کرده و مالیات مدیکر را پرداخت کرده باشد، می تواند واجد شرایط دریافت خدمات مدیکر بخش A رایگان شود. اگر فرد به تنهایی اعتبار کافی نداشته باشد، همچنان می تواند بر اساس سابقه کاری همسر سابق خود، واجد شرایط دریافت خدمات مدیکر بخش A رایگان شود؛ البته به شرط اینکه 10 سال یا بیشتر با همسرش ازدواج کرده باشد و همسر سابق او حداقل 62 سال سن داشته باشد.

اگر فرد کمتر از 10 سال با همسر سابقش زندگی کرده باشد و یا همسر سابق او کمتر از 61 سال سن داشته باشد، در صورتی که فرد کمتر از 30 سال کار کرده و مالیات مدیکر را پرداخت کرده باشد، باید ماهانه 506 دلار برای بهره مندی از خدمات بیمه ای مدیکر بخش A بپردازد. اگر سابقه کاری فرد به 30 تا 39 ماه برسد و در این مدت مالیات مدیکر را پرداخت کرده باشد، باید ماهانه 278 دلار بپردازد.

اما اگر فرد دوباره ازدواج کند، دیگر نمی تواند بر اساس شرایط همسر سابق خود واجد شرایط دریافت بیمه مدیکر بخش A رایگان شود. کامرون والادز برنامه ریز مالی اهل ریورساید کالیفرنیا در این باره گفت: «در این گونه مواقع فرد می تواند بر اساس سابقه بیمه ای همسر جدیدش واجد شرایط دریافت مزایای این طرح شود؛ ملزم به اینکه همسرش شرایط لازم را داشته باشد».

از طرف دیگر طلاق ممکن است بر هزینه‌های  طرح مدیکر بخش B و D نیز تاثیر بگذارد؛ زیرا اگر درآمد فرد از یک سطح آستانه بیشتر باشد، باید حق بیمه اضافی بپردازد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید