مقالاتمقالات اجتماعی

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در هجوم دانشجویان بین‌المللی به بانک مواد غذایی!

 

تصور نادرست در مورد نحوه عملکرد بانک های مواد غذایی کانادا به همراه ارائه برخی اطلاعات گمراه کننده در رسانه های اجتماعی، باعث افزایش ناگهانی مراجعه دانشجویان بین المللی به بانک های مواد غذایی در لندن انتاریو و سایر نقاط کانادا شده است.

گلن پیرسون مدیر اجرایی بانک غذای لندن، گفت که کارکنان او از ابتدای سال تحصیلی امسال با افزایش 43 درصدی مراجعات مواجه بوده اند. آنها متوجه شده اند که این افزایش تقاضا از سوی دانشجویان بوده است.

بانک غذای لندن از کاربران خود می ‌خواهد که شناسه خود را نشان دهند. همین امر باعث شد که پرسنل این مرکز خیلی زود متوجه شوند که بسیاری از آنها دانشجویان بین ‌المللی کالج فنشاو لندن هستند.

پیرسون گفت: «کارکنان ما گفتند که تعداد آنها هر روز بیشتر می شود. این نشان می دهد که ما باید کاری در این زمینه انجام دهیم. همین امر ما را نگران کرده است، زیرا نمی دانیم که آیا می توانیم پاسخگوی این نیاز رو به رشد باشیم، یا خیر».

او گفت که دانش آموزان همیشه بخشی از مراجعین آنها بوده اند. زیرا آنها نیز مانند بسیاری از کانادایی ‌ها، با هزینه ‌های بالای مسکن و مواد غذایی دست و پنجه نرم می کنند.

این موضوع مختص لندن نیست

پیرسون در ادامه گفت: «با این وجود خیلی زود پرسنل ما متوجه شدند که افزایش مراجعات، ناشی از پست های منتشر شده در رسانه های اجتماعی است».

در یکی از پست ‌های یوتیوب که به زبان مالایالام (زبانی که در جنوب هند صحبت می ‌شود) است، به کاربران گفته می شود که می توانند همیشه برای تامین غذای رایگان به بانک های مواد غذایی مراجعه کنند و این مراکز تنها مختص مواقع اضطراری نیستند. 

پیرسون در ادامه گفت: «خیلی زود متوجه شدیم که تقاضا در همه جا در حال افزایش است و این موضوع تنها مختص لندن نیست».

یک بانک مواد غذایی در برامپتون مجبور شد این هفته درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی ببندد. آنها اعلام کردند که افزایش تقاضا از طرف دانشجویان بین المللی باعث شده که آنها نتوانند به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

این وضعیت در لندن باعث شد که مدیریت بانک مواد غذایی با مدیر کالج فنشاو تماس بگیرد؛ بالاخره این تماس نتیجه داد و مدیریت در قالب یک ایمیل که برای تمام دانشجویان ارسال کرد، نقش بانک های مواد غذایی و وظیفه آنها را تشریح کرد. پیرسون گفت هنگامی که دانشجویان در مورد نحوه عملکرد بانک های مواد غذایی مطلع شدند، عذرخواهی کردند.

جان ریدل عضو اتحادیه دانشجویی فنشاو گفت که آنها برای مقابله با اطلاعات غلطی که بین دانشجویان در مورد بانک های مواد غذایی منتشر شده است، کار کرده اند و همچنان در این زمینه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

نیاز مشروع در میان دانشجویان همچنان بالاست

او در ادامه گفت: «هر چند برخی از دانشجویان در مورد عملکرد بانک های مواد غذایی با سوء تفاهم مواجه شده اند، اما ما مطمئنیم که تعداد زیادی از دانشجویان واقعا به این کمک ها نیاز دارند».

کالج فنشاو یک بانک غذایی برای دانشجویان به نام The Sharing Shop دارد. این بانک مواد غذایی چند بار در سال به دانشجویان نیازمند کارت هدیه خواروبارفروشی می دهد. دانشجویان برای ارجاع به این مرکز، باید به بخش مشاوره آموزشی پردیس دانشگاه مراجعه کنند.

شورای دانشجویان دانشگاه وسترن (USC) نیز یک بانک مواد غذایی را اداره می کند. این مرکز نیز به دانشجویانی که درخواست خود را از طریق فرم درخواست آنلاین ارائه می دهند، تسهیلات ارائه می دهد.

USC قبلا از دانشجویان می خواست که شخصا برای دریافت مواد غذایی اقدام کنند، اما بیانکا گوویا از معاونت خدمات دانشجویی گفت بازدیدهای حضوری از سپتامبر متوقف شده و برای مدیریت مناسب درخواست ها، همه چیز به فضای آنلاین منتقل شده است.

با وجود اینکه خود گویا شخصا چیزی در مورد حضور دانشجویان در بانک غذای لندن نشنیده است، اما به افزایش نیاز دانشجویان به خدمات بانک های مواد غذایی اذعان کرد.

او در پایان گفت: «ما تاکنون در سال جاری 600 درخواست را در این زمینه مورد بررسی قرار داده ایم که نشان دهنده یک رشد چشمگیر است!».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید