علم و دانش

تاثیر سرما بر مختل شدن اینترنت در کانادا

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر سرما می تواند تکنولوژی را مختل کند؟ چقدر باید هوا سرد شود تا اینترنت مختل شود؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سرما ممکن است شما را از اینترنت بی بهره کند. در ادامه این مطلب جالب بیشتر در این باره صحبت می کنیم، پس با ما همراه باشید.

اخیرا دمای کانادا به چندین درجه زیر صفر رسیده است. این شرایط علاوه بر اینکه باعث اختلال در زندگی و رفت و آمد مردم شده، باعث ایجاد جنجال های فراوانی در فضای مجازی شده است. اما این شرایط چگونه بر وضعیت اینترنت تاثیر می گذارد؟

دمای زیر صفر یک چالش بزرگ برای شبکه گسترده اینترنت در کانادا است. زیرا یخبندان روند انتقال روان داده ها را با مشکل مواجه می کند و باعث ایجاد مشکل در ایستگاه های انتقال و کابل های فیبر نوری می شود که جزء مهم ترین بخش های شبکه اینترنت هستند.

جیسون آدلر مهندس نرم ‌افزار در این باره گفت: «رابطه عمیقی بین دما و فناوری وجود دارد. هر چه هوا سردتر شود، عملکرد بهینه زیرساخت ‌ها سخت ‌تر می ‌شود».

چالش های پیش روی شبکه اینترنت در سرما

شبکه اینترنت در سرما با دو چالش اصلی زیر مواجه می شود:

  • خرابی های ناشی از سرما: سرمای شدید می تواند منجر به خرابی تجهیزات شبکه اینترنت شود، زیرا بیشتر آنها برای کار در محدوده دمایی خاص طراحی شده اند. از این رو هنگامی که دمای هوا به زیر صفر می رسد، بسیاری از این تجهیزات دیگر نمی توانند به درستی کار کنند و دچار خرابی می شوند.
  • انجماد فیبر نوری: کابل های فیبر نوری که شریان های اصلی اینترنت هستند، مستعد سرمازدگی می باشند. زیرا آنها در سرما شکسته می شوند و همین امر باعث مختل شدن روند انتقال داده ها می شود.

نگهداری شبکه اینترنت در کانادا

آدلر می‌ گوید: «علی ‌رغم همه این چالش ‌ها، همه چیز تاریک نیست؛ زیرا کارهایی وجود دارد که خود ما می ‌توانیم برای حفظ اتصال اینترنت در این روزهای سرد انجام دهیم». برخی از این اقدامات عبارتند از:

  • تثبیت دمای اتاق: برای اتصال به اینترنت سعی کنید مودم و سایر دستگاه های ارتباطی خود را در یک اتفاق با دمای تثبیت شده بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد نگهداری کنید.
  • محدوده و موقعیت: مودم وای فای را در مرکز از خانه قرار دهید تا سیگنال به طور یکنواخت به تمام بخش های خانه برسد.
  • از یک وای فای اسکتندر کمک بگیرید: این دستگاه به تقویت سیگنال وای فای در خانه شما کمک می کند؛ به خصوص در خانه های بزرگتر.

یک مطالعه جدید در کانادا بر اهمیت این تکنیک ها تاکید کرد. محققان دانشگاه تورنتو در مطالعه خود به این نتیجه رسیدند خانواده هایی که موقعیت یابی استراتژیک روتر و تثبیت دمای اتاق را انتخاب می کنند، سرعت اینترنت آنها حدود 45 درصد افزایش می یابد.

آدلر در ادامه گفت: «ما دائما در حال بررسی راه ‌هایی هستیم تا ارتباط کانادایی ها را در سردترین روزهای زمستان حفظ کنیم. در اصل ما باید تعادل مناسبی بین قابلیت اطمینان، هزینه و سرعت اینترنت برقرار کنیم».

سردی بزرگ اینترنت 

زیرساخت اینترنت کانادا مدام به دلایلی چون دمای انجماد مداوم، اختلالات احتمالی خدمات ناشی از خرابی تجهیزات و آسیب به کابل ‌های فیبر نوری، به چالش کشیده می شود. با این حال اقدامات پیشگیرانه ای مانند تعمیرات اضطراری، طراحی هوشمند و اینترنت ماهواره ای، نشان داده اند که این چالش ها غیرقابل حل نیستند.

آدلر در پایان گفت: «ما دائما در حال تکامل هستیم؛ درست مانند جهانی که در آن زندگی می کنیم. اگر چه سرما مدام ما را با چالش های جدیدی روبرو می کند، اما درعوض عامل محرکی برای نوآوری و رشد است. ساختن یک سیستم اینترنتی قوی که بتواند در دمای یخبندان کانادا کار کند، تنها از کانادایی ها برمی آید و بس!».

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید