اخباراخبار کانادا

بی میلی کانادایی ها به استفاده از حمل و نقل عمومی علیرغم گرانی بنزین 

کانادا- لوئیس ویرلا سال ها برای رفتن به محل کارش در کلگری از اتوبوس و قطار استفاده می کرد، اما با شروع پاندمی مانند بسیاری از مردم استفاده از حمل و نقل عمومی را متوقف کرد. این مرد 36 ساله، حتی اکنون، علیرغم برچیده شدن محدودیت ها و کاهش اضطراب ابتلا به ویروس، اکثرا از خانه کار می کند و اگر باید به دفتر برود، رانندگی می کند. او که عضو یک خانواده چهارنفره، از جمله دو کودک خردسال است می داند که با وجود یک اتومبیل برای خانواده مجبور است استفاده از اتوبوس و قطار را از سر بگیرد، ولی قصد دارد دفعات استفاده را تا جای ممکن کاهش بدهد.

در حالی که بسیاری از شاغلین در حال بازگشت به محل های کارشان هستند، افزایش سرسام آور قیمت بنزین در سراسر کشور هنوز بسیاری از مردم را به تردد با سیستم حمل و نقل عمومی متقاعد نکرده است. 

در حال حاضر حدود 19 درصد از شاغلین کانادایی از خانه کار می کنند. در حالی که این میزان در اوج پاندمی 30 درصد بود؛ حدود 5 درصد از کارکنان نیز به صورت هایبرید (ترکیبی از دورکاری و حضوری) مشغول کار هستند. 

کارشناسان می گویند، میزان استقبال مردم از سیستم حمل و نقل عمومی به سطح قبل از پاندمی به این زودی ها رخ نخواهد داد، زیرا بسیاری از مردم که طی دو سال گذشته از مراکز شهرهای بزرگ به حومه نقل مکان کرده اند، به رانندگی عادت کرده اند. مسلما بسیاری از افرادی که در طی دو سال گذشته به حفظ فاصله فیزیکی توصیه شده اند، هنوز خود را در محیط های شلوغ و پر تراکم راحت احساس نمی کنند. 

میزان استفاده از حمل و نقل عمومی در سراسر کشور متفاوت است. برای مثال در برخی از شهرهای انتاریو، از جمله برمپتون و لندن، تعداد مسافران به بیش از 70 درصد از سطوح قبل از پاندمی بازگشته است. در حالی که در برخی شهرهای کوچک، شمار مسافران 80 درصد در مقایسه با سال 2019 کاهش داشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید