اخباراخبار کانادا

بی توجهی سیاستمداران به حرف مردم، دلیل عصبانیت کانادایی ها

تا کنون توصیف های زیادی از کانادایی ها شنیده ایم، اما کمتر کسی فکر می کرد که روزی توصیف عصبانی نیز به فهرست اضافه شود. 

مردم عصبانی هستند و اذیت می شوند. بسیاری احساس می کنند که سیاستمداران به دنبال راه حل نیستند.

فعالان سیاسی باتجربه می گویند خشم مردم هرگز به این شدت نبوده. مردم به سیاستمداران توهین کرده و حتی اشیاء به سوی شان پرتاب می کنند. برای مثال می توان به پرتاب سنگ ریزه به جاستین ترودو و یا عربده کشی مرد مسلح به کارد قصابی در بیرون خانه داگ فورد، اشاره کرد. اخیرا هم کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کانادا در آلبرتا با ناسزا و فحاشی دو نفر از حاضران (یک زن و یک مرد) روبرو شد. هرچند اینگونه رفتارها غیرقابل قبول است، اما واقعیت این است که اکثریت مردم عصبانی هستند و باید به ترس و نگرانی آنها رسیدگی شود.  

دست اندرکاران Pollara Strategic Insights یک شاخص خشم ماهانه جدید را برای سنجش افکار عمومی در مورد دولت، اقتصاد و رویدادهای جاری در کشور، منتشر کرده است.

متوجه هستید؟ کانادایی های صلح جو، که اگر پایشان را لگد کنید، خود عذرخواهی می کنند، اکنون یک شاخص خشم دارند! 

طبق گزارش Pollara، به طور متوسط 49 درصد از کانادایی ها از دولت ناراضی و 14 درصد بسیار عصبانی هستند. همچنین ناامیدی گسترده در مورد تغییراتی که در کانادا در حال رخ دادن است و همچنین اخبار روز، وجود دارد. 

اقدام آن دو اغتشاشگر آلبرتایی با حملات لفظی خود به فریلند، به یافتن راه حل مشکلات کمک نمی کند، بلکه به سیاستمداران پوشش لازم را می دهد تا از پذیرفتن برخی از تقصیرات شانه خالی کنند. 

راه حل مشکلات همان چیزی است که ما ساده لوحانه در پای صندوق های رای انتخابات شهرداری، استانی و فدرال به آن رای می دهیم. اما آیا مقامات منتخب برای پذیرفتن مسوولیت خود در نارضایتی مردم و یافتن راه حل برای آن آماده اند؟

اولین گام برای کاهش خشم شهروندان، گوش دادن به حرف آنهاست. اما سیاستمداران (از همه سطوح) آمادگی آن را ندارند، با شهروندان عادی ارتباط برقرار نمی کنند و راه حل ارائه نمی دهند، این شما را عصبانی نمی کند؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید