اخباراخبار کانادا

بی اهمیت بودن تاج گذاری پادشاه چارلز به چشم کانادایی ها

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun هر چند تاج گذاری رسمی پادشاه چارلز از رگ گردن به ما نزدیک تر است. اما نظرسنجی ها نشان می دهند که این موضوع اهمیت چندانی برای کانادایی ها ندارد.

برای بررسی دیدگاه کانادایی ها نسبت به موضوع تاج گذاری، یک منبع آنلاین از 1500 نفر در این زمینه نظرسنجی کرد تا مشخص شود که کانادایی ها چقدر به اتفاقات خانواده سلطنتی علاقه مند هستند؛ اما گویا آنها چندان به خاندان سلطنتی علاقه ندارند.

هنگامی که از آنها پرسیده شد آیا سعی می کنند مراسم تاجگذاری چارلز را تماشا کنند یا خیر، 78 درصد از آنها پاسخ منفی دادند، در حالی که 19 درصد اعلام کردند که حتما این برنامه را تماشا خواهند کرد و 3 درصد باقی مانده هنوز در این زمینه مطمئن نبودند.

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (51 درصد) اعتراف کردند که علاقه آنها به خانواده سلطنتی پس از درگذشت ملکه الیزابت کاهش یافته است.

اما گویا این موضوع فقط به چارلز خلاصه نمی شود و علاقه مردم کلا به خاندان سلطنتی کاهش یافته است.

جالب است که اکثریت قریب به اتفاق آنها (80 درصد) هزینه تخمینی 58.7 میلیون دلاری را که سلطنت برای مالیات دهندگان کانادایی در بر دارد، تایید نمی کنند.

58 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که کانادا باید روابط رسمی خود را با نظام سلطنتی قطع کند. یک سوم مخالف بودند، در حالی که 9 درصد دیگر با خود بلاتکلیف بودند، اکثریت قریب به اتفاق آنها (82 درصد) معتقدند که تصویر پادشاه بریتانیا نباید در واحد پول کانادا نشان داده شود.

البته هنوز مشخص نیست که آیا تصویر پادشاه چارلز بر روی اسکناس های کانادایی به نمایش درمی آید یا خیر. اما در حالت کلی این رویه ای مرسوم است که تصویر پادشاه یا ملکه جدید هر چند با تاخیر بر روی اسکناس های ملی به نمایش دربیاید.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید