علم و دانش

بیماری لایم در سگ ها: چگونه علائم خطرناک را تشخیص دهیم و از آن جلوگیری کنیم

فصل کنه ‌ها در اوج است و خطر ابتلا به بیماری لایم در سگ‌ ها افزایش می ‌یابد. چگونه می توانید تشخیص دهید که حیوان خانگی شما به این بیماری خطرناک مبتلا شده است؟ این رفتارها در دوست چهارپای شما باید نشان دهد که زمان مراجعه به دامپزشک فرا رسیده است.

منظره‌ سگی که در میان علف‌ های بلند می‌ دود، هر انسانی را به وجد می آورد، اما حیوان خانگی دوست داشتنی، یک میهمان ناخوانده و ناخوشایند را با خود به خانه می آورد. یک کنه که در میان موهای سگ پنهان شده است. 

گاهی حذف کنه از پوست حیوان کافی نیست، زیرا نیش کنه می تواند بیماری لایم را به سگ انتقال بدهد. اما چگونه می توانیم بررسی کنم که سگ ما بعد از گازگرفتگی توسط کنه دچار عواقب ناخوشایندی نمی شود؟ 

اغلب سگ مبتلا به بیماری لایم را می توان از رفتار غیرمعمول حیوان تشخیص داد. بی حالی ناگهانی سگی که همیشه شاد و پرانرژی بوده، باید ما را نگران کند. بیماری لایم اغلب باعث می شود حیوان هنگام راه رفتن دچار مشکل شود، تلو تلو بخورد یا به تنهایی قادر به ایستادن نباشد. همچنین باید از دمای بالاتر از حد طبیعی بدن حیوان آگاه شویم. بخصوص اگر سگ هر از چندگاه تب کند، باید آن را جدی تلقی کنیم. 

کمبود اشتها، لکه های طاس روی پوست سگ، یا تشنگی زیاد که منجر به تکرر ادرار می شود، شایع ترین علائم بیماری لایم هستند. 

برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به بیماری لایم، در طول دوره های گرم، به یاد داشته باشید که پوست حیوان خانگی را بعد از هر پیاده روی چک کنید. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید