اخباراخبار کانادا

به پایان رسیدن زندگی سیاسی توری به احمقانه ترین شکل

به نقل از National post : زمانی که جان توری به سمت شهردار تورنتو منصوب شد، معتقد بود که مدنیت و آرامش را به تالار شهرداری بازگردانده است. تا سال ها رفتار فضیلت مابانه جان توری مانند پتکی بر سر ما کوبیده می شد، تا اینکه خبری جنجالی این قصر کذایی را در ثانیه ای فرو ریخت!

توری با کارمند 31 ساله دفترش رابطه داشته است. خبر در عرض چند دقیقه تمام رسانه ها را درنوردید و مانند بمبی صدا کرد. جان توری در یک کنفرانس مطبوعاتی از مردم عذرخواهی کرد و استعفای خود را اعلام کرد.

او در پایان گفت: «من معتقدم که کارهای خوبی برای شهر انجام داده ام». همین! او حتی حاضر نشد به هیچ سوالی در این زمینه پاسخ بدهد.

افرادی مانند ما که نمی ‌توانیم وارد سیاست شویم، احتمالا هرگز نخواهیم فهمید که چه چیزی باعث می ‌شود افرادی مانند توری این کارها را انجام دهند. شاید این اتفاق برای خیلی های دیگر هم اتفاق افتاده باشد و شاید از این نظر بتوان گفت که توری از خیلی های دیگر شرافمندانه تر عمل کرده است.

اما این سرنوشت نه چندان خوشایند نشان می دهد که شاید عقلانیت هیچ نقشی در تصمیم گیری های توری نداشته است، زیرا وقتی توری مجددا شهردار شد به خوبی می دانست که ممکن است این خبر هر لحظه علنی شود و آبروی سیاسی او را به باد بدهد.

چه می شد اگر توری بر جاه طلبی های سیاسی خود سرپوش می گذاشت و وارد این دوئل خطرناک نمی شد. در آن صورت هیچ گاه با چنین سرنوشتی مواجه نمی شد. اما مسئله این است که توری تمام این سال ها بسیار خود بزرگ بین بوده است و همواره سعی داشته به مردم القا کند که کارهای زیادی برای شهر آنها انجام داده است و همین خود بزرگ بینی باعث شد که به چنین روزی بیفتد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید