مقالاتمقالات اجتماعی

به ارث گذاشتن دو میلیون و هشتصد هزار دلار ثروت برای حیوانات خانگی!

 

یک خانم چینی اهل شانگهای تصمیم گرفته است که ثروت 20 میلیون یوانی (2.8 میلیون دلاری) خود را به جای فرزندانش، برای حیوانات خانگی خود به ارث بگذارد.

این خانم که با نام مستعار لیو معروف شده است در ابتدا وصیت کرد که ثروتش را به سه فرزندش بسپارد، اما پس از اینکه فرزندانش او را ترک کردند و کمتر با او ملاقات می کردند و حتی یک تماس تلفنی را نیز از او دریغ می کردند، تصمیم خود را تغییر داد. در عوض این خانم مسن تصمیم گرفته است همه ثروتش را برای گربه ‌ها و سگ ‌های مورد علاقه ‌اش به ارث بگذارد؛ کسانی که وقتی هیچ کس در کنار او نبود، او را ترک نکردند. بر اساس گزارش یک روزنامه محلی، لیو وصیت نامه خود را اصلاح کرد و تصریح کرد که تمام دارایی او باید برای رفاه حیوانات خانگی و توله هایی که ممکن است بعد از مرگ او از آنها به دنیا بیایند، استفاده شود.

اما اجرای این وصیت نامه چندان کار آسانی نیست، زیرا بر اساس قوانین این کشور، شهروندان چینی نمی توانند ثروت خود را مستقیما به حیوانات واگذار کنند. از این رو برای رفع محدودیت های قانونی، یک کلینیک دامپزشکی محلی به عنوان مجری ارث تعیین شده است.

چن کای یکی از مقامات مرکز ثبت اسناد ویل در پکن، گفت: «ما برای اینکه از نظر قانونی مشکلی برای اجرای وصیت نامه خانم لیو به وجود نیاید، به او توصیه می‌کردیم فردی را که به او اعتماد دارد برای نظارت بر کلینیک دامپزشکی تعیین کند تا مطمئن شود از حیوانات خانگی او بعد از مرگش به درستی مراقبت می ‌شود».

اما گویا حتی با این وجود نیز همه چیز به این آسانی نیست، چون بر اساس گزارش ها یکی دیگر از مقامات به لیو در مورد خطرات احتمالی سپردن تمام سرمایه خود به کلینیک حیوانات خانگی، قبل از نهایی کردن وصیت نامه، هشدار داده است. این مقام به لیو گفت: «او باید کاری انجام دهد که اگر فرزندانش نگرش خود را نسبت به او تغییر دادند، بتواند تصمیم خود را دوباره تغییر دهد».

داستان لیو بحث‌ های زیادی را در شبکه‌ های اجتماعی چین ایجاد کرده است. برخی از مردم تصمیم او را تحسین کردند و با او ابراز همدردی کردند و اظهار داشتند که در صورت بدرفتاری فرزندان شان همین کار را خواهند کرد. در حالی که برخی دیگر با ابراز همدردی با او، اعلام کردند ناامیدی و دلشکستگی احتمالی را که منجر به چنین تصمیمی شده است درک می کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید