اخباراخبار کانادا

بهبودی کامل کودک یکساله پس از مصرف بیش از حد مواد مخدر

پسر بچه 1 ساله ای که هفته پیش، در کلونا بریتیش کلومبیا، متحمل مصرف بیش از حد مواد مخدر شده بود، به طور کامل بهبود یافته است. این کودک اکنون تحت مراقبت وزارت توسعه کودکان و خانواده است و مسولین در حال بررسی علل این واقعه هستند. در حالی که پدربزرگ این کودک در حال انجام  CPR بر روی او بود، پلیس به خانه این کودک رسید. ماموران اورژانس پیش ازانتقال این کودک به بیمارستان از نالوکسان استفاده کردند. این حادثه اگرچه بسیار نا خوشایند است اما به طور فزاینده ای در حال وقوع است.

رئیس امدادگران آمبولانس بریتش کلمبیا تروی کلیفورد، گفت موارد مصرف بیش از حد مواد مخدر در میان کودکان زیر ده سال در حال افزایش است. بر اساس گزارش BC Coroners Service، در دو سال گذشته حداقل دو کودک زیر 10 سال بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر، جان خود را از دست داده اند.

با افزایش عرضه غیرقانونی مواد مخدر در استان بریتیش کلمبیا، جنیفر چارلزورث، نماینده کودکان و نوجوانان می گوید والدین و مراقبان باید از این خطر آگاه باشند و یک برنامه ایمنی داشته باشند.

کلیفورد گفت داروهایی مانند فنتانیل و کارفنتانیل اگر در دوزهای اشتباه توسط بزرگسالان مصرف شوند، می توانند کشنده باشند. این داروها به طور مضاعفی برای کودکان خطرناک هستند. او گفت مقدار کمی که ممکن است روی سطوحی مانند میز ناهارخوری باقی بماند، می تواند باعث مرگ یک کودک شود.

از هفته گذشته، گلوبال نیوز درخواست های متعددی برای مصاحبه با رئیس پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا و یک کارشناس از بیمارستان کودکان بریتیش کلمبیا ارایه کرده است، تا کنون بیمارستان کودکان،از پذیرفتن این درخواست امتناع کرده است.

با پذیرفتن این حقیقت که هزاران نفر از والدین و مراقبان بریتیش کلمبیایی از داروهای غیرقانونی و مواد مخدر استفاده می‌ کنند، امدادگران از مردم می‌ خواهند که مطمئن شوند این داروها در دسترس کودکان قرار نمی گیرند، سطوح به خوبی تمیز باشند و نالوکسان همیشه در دسترس باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید