اخباراخبار کانادا

بندر مونترال مرکز صادرات اتومبیل های سرقتی از کانادا!

مونترال- لوئیز گانیون در اکتبر 2021 سرقت اتومبیل اش در دوروال کبک را گزارش کرد. همان روز پلیس با او تماس گرفت و گفت هوندا CR-V او به همراه سه اتومبیل دیگر با کمک ردیاب GPS، پیدا شده است. کجا؟ در یک کانتینر در بندر مونترال! 

سارقان که برای بارگیری اتومبیل در کانتینر عجله داشتند، به کاپوت و درب عقب اتومبیل آسیب رسانده بودند. آنها همچنین از راه دور نیسان روگ کاملا نوی مادر گانیون را هک کرده بودند، اما به دلیل پارک شدن اتومبیل در گاراژ، موفق به سرقت آن نشدند.

گانیون خود را خوش شانس می داند زیرا نفر هرگز وسیله نقلیه خود را پیدا نمی کنند.  

کارشناسان می ‌گویند کاهش تولید اتومبیل های جدید در طول پاندمی باعث افزایش سرقت‌ ها شده است. به گفته پلیس، سال گذشته تنها در مونترال، 9591 اتومبیل به سرقت رفت.  بسیاری از این اتومبیل ها به خارج از کشور فرستاده می شوند.  

مونترال به عنوان بزرگ ترین بندر در ساحل شرقی کانادا، به عنوان یک مرکز مهم برای صادرات کالا و همچنین اتومبیل سرقتی عمل می کند. دیوید آدامز، مدیر عامل شرکت خودروسازان جهانی کانادا، گفت: نقش بندر مونترال بر کسی پوشیده نیست. اما سوال این است که وضعیت تا چه حد باید وخیم تر و جدی تر شود تا مقامات کاری درباره آن انجام بدهند؟ 

مشکل اینجاست که حجم کالاها در این بند و همچنین وسعت 30 کیلومتری آن، کنترل ها توسط آژانس خدمات مرزی را دشوار می کند. سالانه بیش از 1.5 میلیون کانتینر در این بندر جابجا می شوند. وظیفه آژانس شناسایی کالاهای قاچاق، اعم از مواد مخدر، اسلحه گرم و یا کالاها یا اتومبیل های سرقت شده است.

اما سالواتوره باربیری، سرپرست آژانس می گوید این کار با توجه حجم کالاهایی که وارد و صادر می شوند، یک چالش است. 

آژانس سال گذشته 1050 اتومبیل سرقتی را در بندر رهگیری کرد. این تعداد در 5 سال قبل از آن 269 دستگاه بود. تحقیقات اخیر CBC نشان داد اتومبیل های سرقتی از انتاریو و کبک در کشورهای غرب آفریقا از جمله نیجریه و غنا فروخته می شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید