اخباراخبار کانادا

بعد از استعفای شهردار جان توری چه خواهد شد؟

به نقل از CP24 : مردم تورنتو کمتر از چهار ماه پس از آخرین انتخابات شهرداری، باید دوباره به پای صندوق های رای بروند تا شهردار جدید را انتخاب کنند. زیرا جان توری شصت و پنجمین شهردار بزرگ ‌ترین شهر کانادا، پس از افشای رابطه نامشروع با یکی از کارکنان دفترش، اعلام کرد در روزهای آینده استعفا خواهد داد.

حال سوال این است که پس از این ماجرا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

جان ماسکرین وکیل شهرداری در این باره گفت: «توری باید به طور رسمی اخطار رسمی استعفای خود را به منشی شهرداری ارسال کند تا روند برگزاری انتخاب جانشین او آغاز شود».

در حال حاضر مشخص نیست که آیا توری قصد دارد این کار را انجام دهد یا خیر. ماسکرین گفت در صورت انجام این کار توسط جان توری، شورای شهر باید در جلسه بعدی خود بر اساس قانون شهرداری تورنتو، دفتر شهردار را خالی اعلام کند.

احتمالا این اتفاق در جلسه چهارشنبه شورای شهر تورنتو رخ خواهد داد، زیرا اعضای شورا در این روز در مورد بودجه 2023 تشکیل جلسه خواهند داد.

ماسکرین در ادامه گفت: «وقتی این کار انجام شود، پست شهردار خالی می شود. در این صورت شورای شهر می تواند آیین نامه ای برای برگزاری انتخابات میان دوره ای تصویب کند».

بر اساس قانون جدید انتخاب شهردار، شهرداری تورنتو و سایر شهرهای اتاوا موظفند برای پر کردن کرسی شهردار، انتخابات میان‌ دوره‌ای برگزار کنند.

ماسکرین با اشاره به این موضوع گفت: «شهرداری تورنتو نمی تواند هیچ کسی را جانشین شهردار کند. وقتی صندلی شهردار خالی است، جنیفر مک کلوی معاون شهردار به طور موقت وظایف شهردار را انجام خواهد داد».

پس از اعلام خبر برگزاری انتخابات میان‌ دوره ای، منشی شهرداری تاریخی را تعیین می کند تا نامزدها اوراق نامزدی خود را بر اساس قانون انتخابات شهرداری ثبت کنند.

45 روز پس از روز ثبت نام نامزدها انتخابات برگزار می شود، در آن روز شهردار جدید تورنتو تعیین می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید