اخباراخبار کانادا

بروز نشانه های رشد در صنعت سفر و گردشگری کانادا

به گزارش ایران جوان و به نقل از travelpulse صنعت سفر و گردشگری کانادا اخیرا شاهد بروز نشانه هایی بوده که حاکی از رشد چشمگیر این صنعت در آینده نزدیک هستند. برآوردها نشان می دهند که این صنعت در سال 2023 بیش از 162 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد.

تحقیقات جدید در مورد تاثیرات اقتصادی صنعت گردشگری که توسط شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) انجام شده است، پیش بینی می کند که این صنعت تنها در سال 2023 حدود 90 هزار شغل جدید ایجاد کند؛ در این صورت تعداد شاغلان صنعت گردشگری و سفر در کانادا در مجموع به 1.64 میلیون نفر خواهد رسید. اگر این اتفاق بیفتد، تقریبا تعداد شاغلان این صنعت به دوران قبل از همه گیری کووید 19 برمی گردد؛ زیرا براساس آمارها بخش زیادی از شاغلین این صنعت در طول همه گیری کار خود را از دست دادند.

در ادامه گزارش travelpulse آمده است:

روند رشد صنعت گردشگری در کانادا پس از افولی که در طول همه گیری تجربه کرد، از سال 2022 آغاز شده است، زیرا در این سال صنعت گردشگری شاهد رشد چشمگیری بود و توانست بیش از 138 میلیارد دلار درآمد داشته باشد؛ به عبارت دیگر صنعت گردشگری در سال 2022 توانسته 5 درصد از کل اقتصاد کانادا را به خود اختصاص دهد.

جولیا سیمپسون رئیس و مدیر عامل شورای WTTC در بیانیه ای گفت: «گردشگری بخش مهمی به شمار می آید و یک محرک حیاتی برای رشد اقتصادی و ایجاد شغل در کانادا است. شهرهایی مانند ونکوور، تورنتو و مونترال به دلیل اینکه مقاصد جهانی گردشگران بین المللی به شمار می آیند، بیشترین بهره را از این تغییرات مثبت خواهند برد. از این رو انتظار می رود صنعت گردشگری در کانادا در سال های آتی رشد مناسبی را تجربه کند و خیلی زود به دوران رونق قبل از همه گیری کرونا بازگردد».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید