اخباراخبار کانادا

بروز موجی از ناراحتی پس از کشته شدن دختر 7 ساله پناهجوی اوکراینی در تصادف اتوموبیل

پس از کشته شدن یک دختر هفت ساله در محله ویل ماری مونترال در اثر تصادف اتوموبیل، مردم منطقه به شدت ناراحت و عصبانی هستند؛ آنها خواستار ایجاد تمهیدات امنیتی بیشتر برای نجات جان کودکان شده اند.

ماریا لگنکوفسکا 7 ساله، در ساعات اولیه روز سه‌ شنبه در حین رفتن به مدرسه متاسفانه با یک اتوموبیل تصادف کرد. ماریا جزئی از سه خواهر و برادر اوکراینی بود که اخیرا به همراه مادرشان از جنگ فرار کرده و به مونترال آمده اند.

مایکل شوک رئیس بخش کبک کنگره اوکراینی کانادایی روز چهارشنبه گفت: «این یک تراژدی وحشتناک است. مادر و خواهر و برادر ماریا به تنهایی به مونترال آمدند، پدر آنها هنوز در اوکراین در حال جنگ است. مردم محله از این خانواده حمایت می کنند و مقدمات تشییع جنازه این طفل بی گناه را فراهم می کنند. مادر ماریا گفته که می‌خواهد فرزندش را در مونترال دفن کند، زیرا آنها می خواهند زندگی خود را در اینجا بسازند».

به گفته پلیس مونترال، این دختر حوالی ساعت 8 صبح روز سه ‌شنبه در نزدیکی تقاطع خیابان ‌های پارتنا و دو روئن در حالی که در مسیر رفتن به مدرسه بوده، با یک اتوموبیل تصادف می کند. راننده بلافاصله محل حادثه را ترک کرد، اما بعدا خود را تسلیم کرد.

خوان مانوئل بسرا گارسیا 45 ساله، راننده این اتوموبیل است. او روز چهارشنبه در مقابل قاضی دادگاه کبک پیر بلیسله، در دادگاه مونترال حاضر شد.

او متهم به تصادف منجر به آسیب بدنی است و به دلیل اینکه بدون کمک به مصدوم محل حادثه را ترک کرده و مصدوم فوت کرده است، به احتمال زیاد به حبس ابد محکوم می شود.

با وجود اینکه وکیل متهم اعلام کرده که موکلش سابقه کیفری ندارد، اما دادستان اعلام کرد که دادگاه سلطنتی با آزادی موقت او مخالف است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید