اخباراخبار کانادا

برنامه Vision Zero  در تلاش برای ایمن تر کردن خیابان های تورنتو 

انتاریو- اگر در تورنتو پیاده روی، دوچرخه سواری یا رانندگی می کنید، زندگی خود را به خطر می اندازید. این احساس بسیاری از شهروندان تورنتویی است. ز پاندمی به اینسو، خشم و بی حوصلگی مردم بیشتر شده و این در رفتار مردم و رانندگان مشهود است. 

کمپین Vision Zero Road Safety Plan شهرداری در سال 2017 راه اندازی شد تا ریسک مرگ و میرهای ناشی از تصادفات را کاهش بدهد. شهرداری برای سال 2023، بودجه ایمنی جاده ای Vision Zero را 72.3 میلیون دلار تعیین کرده که بیش از بودجه سال های قبل است. 

خوشبختانه این برنامه کارساز بوده و سال گذشته تورنتو شاهد کاهش 34 درصدی مرگ و میر و جراحات جدی در مقایسه با میانگین پنج ساله قبل از کووید یعنی سال های 19-2015 بود. 

برنامه Vision Zero طیف وسیعی از اقدامات را شامل می شود، از جمله نصب دوربین های چراغ قرمز و سیگنال های شروع حرکت عابران پیاده، تعیین مناطق ایمن اطراف مدارس و همچنین نصب دوربین های ثبت سرعت برای شکار اتوماتیک رانندگان متخلف.

اکنون حدود 1 هزار تقاطع در تورنتو دارای سیگنال شروع حرکت عابران پیاده هستند و راهنماهای گذرگاه دانش آموزان را در 800 تقاطع در سراسر شهر هدایت می کنند. جدیدا 74 دوربین چراغ قرمز در تقاطع های شهر نصب شده تا مجموع آنها با حدود 300 دوربین افزایش یابد. 

همانطور که Vision Zero برای اصلاح رفتارهای ناشایست در معابر و جاده ها تلاش می کند، کلیه استفاده کنندگان از خیابان ها و معابر باید به سهم خود برای اطمینان از ایمنی خود و دیگران تلاش کنند.  بخصوص که پلیس بیشتر از هر زمان بر روی اجرای قانون به ویژه در مورد رانندگی خطرناک، رانندگی با حواس پرت و یا تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر متمرکز شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید