اخباراخبار کانادا

برنامه ونکوور برای کربن زدایی ساختمان ها بار مالی بسیار سنگین برای برخی مالکین

مسوولین شهری ونکوور در چهارچوب برنامه چنددهه ای برای کربن زدایی ساختمان های بزرگ، در حال معرفی قانون جدیدی می باشند که مالکین این ساختمان ها را ملزم می کند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را گزارش کنند. 

این آیین ‌نامه که از اول ژوئن اجرایی می‌ شود، برای خرده‌ فروشی ‌ها و ساختمان‌ های اداری 100 هزار فوت مربع یا بزرگ ‌تر اعمال می ‌شود. شهرداری قصد دارد تا سال 2040 تمامی ساختمان های بزرگ را کربن زدایی کند. اما قوانین جدید برای برخی از مالکین چالش برانگیز باشد. زیرا ممکن است وسع پرداخت این هزینه را نداشته باشند. 

دامیان استاتونیکوس، رئیس انجمن غیرانتفاعی صاحبان و مدیران کسب و کار بریتیش کلمبیا، گفت: این کار هزینه دارد و همه نمی ‌توانند این کار را انجام دهند. بنابراین ممکن است به جای پیروی از مقررات جدید به فکر تخریب املاک خود بیفتند. 

وی با برآورد اینکه این قانون در مورد 30 تا 50 ساختمان اعمال خواهد شد، گفت: صاحبان املاک برای رعایت استانداردهای جدید به کمک نیاز خواهند داشت. 

ونکوور اولین حوزه قضایی کانادا است که محدودیت هایی را برای انتشار گازهای گلخانه ای ساختمان ها اعمال می کند. در حالی که استانداردهای مشابهی در اروپا، بریتانیا و بخش هایی از ایالات متحده تصویب شده است.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید