علم و دانش

برنامه‌ های تلویزیونی مورد علاقه سگ‌ ها کدام اند؟

از سگ به عنوان بهترین دوست انسان یاد می شود، بنابراین عجیب نیست که بسیاری از ما از لم دادن روی مبل با سگ خود و تماشای تلویزیون لذت می بریم.
اما آیا فکر کرده اید، اگر سگ تان مسوول کنترل تلویزیون بود، چه برنامه ای را برای تماشا انتخاب می کرد؟ طبق نتایج یک مطالعه جدید، این می تواند کارتون Scooby Doo، Crufts یا The Dog House باشد.
محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون برنامه‌ های تلویزیونی که سگ ‌ها بیشتر از همه از آنها لذت می‌ برند را بررسی کردند و دریافتند که برنامه هایی که سگ ها را نشان می دهند، در صدر فهرست قرار دارند. اما خبر خوب اینکه اکثر سگ ها، از فوتبال نیز لذت می برند.
تیم پژوهشی، صاحبان 1246 سگ را در سراسر جهان، از جمله آمریکا، کانادا، بریتانیا و استرالیا مورد بررسی قرار دادند و سوالاتی در مورد نحوه تعامل سگ هایشان با صفحه نمایش، محتوای مورد علاقه سگ ها و اطلاعاتی درباره سن، جنسیت، نژاد و محل زندگی سگ ها مطرح کردند.
نتایج نشان داد که سگ ‌ها هنگام تماشای ویدیوهایی که حیوانات دیگر را نشان می ‌دهند، بیشترین تعامل با صفحه مانیتور را داشتند.
هفتاد و شش درصد از سگ‌ های شرکت‌ کننده در این مطالعه از تماشای کارتون لذت می ‌بردند، در حالی که 18 درصد مجذوب بازی‌ های ویدیویی بودند.
فوتبال و بسکتبال انتخاب های برتر سگ ها بود و پس از آن فوتبال آمریکایی، تنیس و بیسبال مورد توجه قرار گرفتند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید