مقالاتمقالات اجتماعی

برنامه جدید دولت انتاریو برای شاغلان بدون بیمه، و ایرادات منتقدان

اگر از طریق شغل خود تحت پوشش بیمه درمانی قرار نگرفته اید، ماهانه چه قدر توان پرداخت حق بیمه، برای بیمه شدن دارید؟

این یکی از سوالاتی است که دولت انتاریو باید جهت راه اندازی برنامه بیمه درمانی برای میلیون ها نفر از افرادی که در مشاغل کم درآمد و بدون بیمه، شاغل هستند، پاسخ آن را بداند.

به گفته مونته مک ناتان، وزیر کار استان، با توجه به تورم و فشارهای اقتصادی، ماهیت کار کردن تغییر کرده است و بعضی افراد مجبور به اشتغال در دو یا سه شغل مختلف در طول یک روز هستند. بنابراین لازم است دولت از برخورداری همه کارکنان از بیمه درمانی اطمینان حاصل کند.

.

.

به نوشته وبسایت استار، برنامه بیمه کارکنان مشاغل متفرقه، که اوایل جون سال جاری اعلام شد، و در نوع خود در آمریکای شمالی بی سابقه است، توجهات زیادی را درباره پتانسیل آن برای پر کردن شکاف فزاینده بین کارکنان مشاغل مختلاف، ایجاد کرده است. اما در این میان، عده ای نیز معتقدند وظیفه دولت توسعه برنامه های اجتماعی است و برای پوشش بیمه کارکنان، باید کارفرمایان وادار به تامین آن شوند.

جیمی وست، منتقد نیودموکرات در پارلمان، بر این باور است که برنامه دولتی بیمه کارکنان می تواند زمینه اجتناب برخی شرکت ها از ادامه تامین بیمه برای کارکنان شان را فراهم کند.

.

.

به گفته وست، این اقدام دری را به روی کارفرمایان باز می کند تا همه بیمه ها و مزایای خود را به طور کامل قطع کنند. او همچنین می افزاید: بسیاری از شاغلان در مشاغل کم درآمد مانند دلیوری غذا، ممکن است در پرداخت حق بیمه ماهانه مشکل داشته باشند و بنابراین، مشارکت کارفرمایان در گسترش پوشش بیمه ضروری به نظر می رسد. در واقع، ما به برنامه ای نیاز داریم که بر میزان مشارکت کارفرمایان نیز نظارت داشته باشد. آنها نیز در این برنامه ذینفع هستند و باید در اجرای آن سهیم باشند این یک مسئولیت مشترک است.

به گفته مک ناتان، یک هیئت کارشناسی تا تابستان سال آینده ساختار و نحوه اجرای برنامه گسترش بیمه را برای بیش از 25 درصد شاغلان در انتاریو که از پوشش بیمه بی بهره اند، گزارش خواهد داد.

وی افزود: هنوز برای اظهار نظر درباره شیوه پیاده سازی این برنامه خیلی زود است، اما از هیئت  کارشناسی خواسته شده ساختار اولیه آن را تهیه کنند تا بتوان بر اساس آن در سریع ترین زمان پیش رفت. به گفته او، هیئت کارشناسی از هم اکنون مشاوره خود را با اصناف مختلف آغاز کرده است.

فدراسیون کار انتاریو نیز از دولت خواست شرکت ها را مجبور کند با همه کارکنان خود به عنوان پرسنل شرکت رفتار کنند و نه پیمانکار.

  پتی کوتس، رئیس فدراسیون کار انتاریو در اظهارات اخیر خود گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم با کارکنان مشاغل متفرقه که در دسته بندی خاصی قرار نمی گیرند به عنوان پرسنل برخورد می شود و نه افراد خود اشتغال.

 آنها باید به طور کامل مشمول قانون های استاندارد کار، و ایمنی و سلامت کار شوند.

کوتس همچنین با انتقاد از دولت، خواستار اضافه شدن یک نفر از سازمان کار در هیئت کارشناسی تشکیل شده، به سرپرستی سوزان مک آرتور، نماینده حزب محافظه کار، شد. او افزود باید کسی در این هیئت باشد که خود طعم سال ها کار در مشاغل متفرقه، بدون برخورداری از بیمه و مزایا، را چشیده باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید