اخباراخبار جهان

برملا شدن راز کفش‌های بازیافتی توسط ردیاب‌ها

به نقل از businessinsider: خبرنگاران چند دستگاه ردیاب را در داخل کفش ‌هایی که قرار بود بازیافت شوند پنهان کردند، این دستگاه های ردیاب نشان دادند که این کفش ها به جای مرکز بازیافت، سر از یک بازار در اندونزی درآورده اند.

قسمت اعظم این کفش ها به بازارها یا مناطق دورافتاده اندونزی انتقال یافته اند. این در حالی است که از سال 2015 واردات لباس های دست دوم به این کشور ممنوع شده است.

در سال 2021 شرکت شیمیایی آمریکایی داو و دولت سنگاپور تصمیم گرفتند در قالب یک برنامه، لاستیک کفش های کهنه را به زمین بازی و دو تبدیل کنند.

از آنجایی که شرکت داو در وعده های قبلی خود کوتاهی کرده بود، خبرنگاران رویترز تصمیم گرفتند با این کار اقدامات داو را راستی آزمایی کنند. زیرا گروه ‌های زیست‌ محیطی، شرکت‌ های شیمیایی مانند داو را به وعده های دروغین در زمینه بازیافت پلاستیک متهم می کنند.

پس از گزارش رویترز، داو تحقیقات خود را در این زمینه شروع کرد. داو در این راستا یکی از شرکت های همکار خود که یک صادرکننده کالاهای دست دوم در سنگاپور است را از برنامه اش حذف کرد. مدیر لجستیک این شرکت اعلام کرد که این چند جفت کفش به اشتباه جز لباس ها و اقلام دست دوم قرار گرفته اند و هیچ قصدی در کار نبوده است.

داو به رویترز توضیح نداد که چرا یک شرکت صادرکننده لباس دست دوم برای این برنامه استخدام شده است، درضمن فاش نکرد که چه تعداد کفش در قالب این برنامه جمع آوری و بازیافت شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید