اخباراخبار کانادا

برخی قوانین جدیدی که در سال جاری به انتاریو می آیند 

آژانس های کاریابی و استخدام موقت: 

طبق قانونی جدید آژانس‌ های کاریابی و استخدام موقت بایستی مجوز فعالیت داشته باشند و در صورت نقض قانون مشمول جریمه های سنگین، تا 50 هزار دلار، یا ممنوعیت مادام العمر از فعالیت در انتاریو، خواهند شد. 

تمدید تخفیف مالیات بنزین: 

تخفیف مالیات بنزین انتاریو، که قیمت هر لیتر بنزین را تا 5.7  سنت کاهش می دهد و اولین بار در جولای 2022 اعلام شد، تا 30 جون 2024 تمدید شد. دولت محافظه کار پیشرو تخمین می زند این قانون بطور متوسط سالانه 260 دلار صرفه جویی در هزینه بنزین برای خانواده ها به همراه داشته است.

قوانین ایمنی مهدکودک های انتاریو: 

اپراتورهای مهدکودک در انتاریو باید خط مشی برای ایمنی کودکان تدوین کنند. برنامه ورود ایمن برای جلوگیری از موارد نادری است که در آن کودک تصادفا در اتومبیل رها شده و به مهدکودک تحویل نمی شود؛  

در سال 2022، یک مادر انتاریویی پس از اینکه پسر 23 ماهه در بنکرافت – انتاریو بطور تصادفی در اتومبیل رها شد و جان باخت، طوماری را تنظیم کرد و از دولت خواست اپراتورهای مهد را ملزم به ارائه خط مشی مشابه نماید لازم به ذکر است که هیئت مدیره مدارس سراسر استان از سال 1999 برنامه ورود ایمن را به اجرا گذاشته اند. 

افزایش دستمزد مربیان مهدکودک: 

انتاریو حداقل دستمزد مربیان را در اکثر مراکز نگهداری از کودکان دارای مجوز به 23.86 دلار در ساعت افزایش می دهد. این تغییر بخشی از استراتژی استانی برای حفظ کارکنان در این بخش است• 

حداقل دستمزد در سال 2025 به میزان 1 دلار افزایش می یابد و در سال 2026 به ساعتی 25.86 دلار می رسد. 

افزایش حداقل دستمزد: 

حداقل دستمزد در انتاریو در اکتبر 2024 افزایش خواهد یافت  سال گذشته، دولت داگ فورد حداقل دستمزد را یک دلار کامل افزایش داد و از 15.50 دلار به 16.55 دلار رساند.

افزایش تعداد فروشگاه ‌های مجاز ماری جوانا: 

انتاریو تعداد شعبه های عرضه ماری جوانا که هر اپراتور مجاز می تواند مدیریت کند را افزایش می دهد.  قوانین قبلی تعداد شعبه ها برای هر اپراتور را 75 فروشگاه تعیین کرده بود، اما قوانین جدید به خرده فروشان دارای مجوز اجازه می دهد تا 150 شعبه را اداره کنند.

جریمه برای به اشتراک گذاری اطلاعات بیمار: 

قوانین جدید جریمه هایی را برای افراد و سازمان هایی که به طور نامناسب به اطلاعات سلامت شخصی دسترسی دارند یا آنها را به اشتراک می گذارند، اعمال می کند.

مالیات ویپینگ: 

قیمت محصولات ویپینگ در انتاریو افزایش می یابد که باعث می شود تولید کنندگان و واردکنندگان 2 دلار به ازای هر دو میلی لیتر مایعات ویپینگ برای 10 میلی لیتر اول و سپس 2 دلار در هر 10 میلی لیتر برای حجم بیشتر از آن، بپردازند.

صدور سریع تر مجوز برای معلمان آموزش دیده بین المللی: 

دولت انتاریو از کالج معلمان انتاریو خواست ظرف 60 روز پس از دریافت درخواست، در مورد پذیرش یا رد معلمان آموزش دیده خارج از کشور تصمیم گیری نماید.

تغییرات در صنعت یدک کش (tow-truck): 

از اول ژانویه، استان مسئول صدور گواهینامه یدک کش  برای رانندگان و اپراتورها خواهد بود. طبق قانون جدید افراد بایستی استانداردهای آموزشی، بیمه و ایمنی اتومبیل را رعایت کرده و سوء سابقه کیفری دریافت کنند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید