اخباراخبار جهان

برخورد خشونت آمیز پلیس با جوان آتیستیک 

هنگامی که مجد درویش، ساکن میسی ساگا، متوجه شد پسر 19 ساله اش عبدالله که قادر به صحبت نیست و از آتیسم رنج می برد، تنها با شورت از خانه خارج شده، نگرانی او را فرا گرفت و با اتومبیل به جستجو در خیابان های اطراف پرداخت. اما با صحنه وحشتناکی که بی شباهت به صحنه جنایت نبود، روبرو شد. 

افسران پلیس خیابان را بسته و پسرش را که دست بند در دست داشت و صورت اش خون آلود بود احاطه کرده بودند. 

پلیس ناحیه پیل 4 نوامبر گزارش مبنی بر تلاش فرد مظنون و نیمه برهنه برای ورود به یک اتومبیل و خانه را دریافت و به محل اعزام شد.

درویش معتقد است که نحوه برخورد پلیس با یک فرد آسیب پذیر درست نبود. 

دقایقی قبل از پیدا شدن عبدالله، همسایه ها او را مشغول بازی با برگ های بر زمین ریخته دیدند. یکی از همسایه ها گفت به دلیل جوان و نیمه برهنه بودن این فرد، با پلیس تماس گرفته بود.

درویش پس از انتقال پسرش به بیمارستان، متوجه 6 جراحت ناشی از شلیک تیزر (اسلحه الکتریکی) و خراشیدگی و کبودی صورت و بدن وی شد. او می گوید آسیب وارد شده به پسرش، فراتر از آسیب جسمی است و او که به شدت وحشت زده شده، بیشتر روز را در انزوا سپری می کند. 

پلیس ناحیه پیل اعلام کرد: در زمان واقعه، پلیس از هویت و شرایط این فرد بی اطلاع بود. ماموران پس از اعزام به محل در ایجاد ارتباط با مرد جوان ناموفق بودند. این فرد، پس از مهار شدن با تیزر، بازداشت و برای ارزیابی پزشکی به بیمارستان منتقل شد. 

اما درویش می گوید که در سال 2020، تصویر، نام و آدرس پسرش را نزد اداره پلیس پیل و در فهرست افراد آسیب پذیر ثبت کرده بود تا در مواقع بحرانی از آن استفاده شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید