اخباراخبار جهان

برای اولین بار مردی با اتومبیل تسلا به اقیانوس منجمد شمالی سفر کرد

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost مردی برای اولین بار در زمستان با اتوموبیل برقی تسلا به اقیانوس منجمد شمالی سفر کرد.

جاناتان زوئس فیلمساز دومین فردی است که با یک اتوموبیل برقی به سمت اقیانوس منجمد شمالی سفر کرده است، اما اولین کسی است که در دمای 40- درجه سانتیگراد در زمستان قطب شمال این کار را انجام داده است.

زوئس تصمیم داشت مستندی بسازد و در آن کارآیی فن آوری اتوموبیل های برقی را به چالش بکشد. به همین دلیل یک اتوموبیل تسلا اجاره کرد و از طریق کانادا به توکتویاکتوک رفت، اما هر چه بیشتر به سمت شمال می رفت یافتن ایستگاه های شارژ اتوموبیل های برقی برای او سخت تر می شد.

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

زوئس در یک مصاحبه گفت: «یافتن ایستگاه های شارژ در بخش های جنوبی مسیرم برای من بسیار آسان بود. وقتی به شمال بریتیش کلمبیا رسیدم، توانستم از پارک ‌های RV برای شارژ اتوموبیلم استفاده کنم. تعداد زیادی از ایستگاه های شارژ در قلمرو یوکان در حال ساخت بودند.

اما هر چه بیشتر به سمت شمال حرکت می کردم یافتن ایستگاه های شارژ برایم سخت تر می شد و در این مسیر تنها به لطف دوستانی که پیدا کردم توانستم اتوموبیلم را با استفاده از تجهیزات آنها شارژ کنم».

زئوس در پایان این سفر دیدگاه مثبتی در مورد اتوموبیل های برقی پیدا کرد و معتقد است هر چند فعلا در زمینه استفاده از آنها مشکلاتی وجود دارد، اما آینده از آن این اتوموبیل ها است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید