اخباراخبار کانادا

برای اصلاح سیستم مراقبت های پزشکی به چیزی بیشتر از پول نیاز است! 

اتاوا – رئیس انجمن پزشکی کانادا می‌ گوید توافقنامه جدیدی که بین دولت فدرال و دولت های استانی بر سر بودجه مراقبت های درمانی منعقد شده، بزرگترین پول تزریق شده به سیستم بهداشتی کانادا می باشد، اما برای رفع مشکلات سیستم کافی نیست.

انجمن مورد اشاره پس از مقایسه این توافقنامه با سایر قراردادهای بهداشتی طی دو دهه گذشته، دریافت که بودجه جدید که طی ده سال، سالانه 16 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، بزرگترین در نوع خود می باشد.

کارشناسان انجمن در تحلیل خود همچنین به این موضوع که آیا چنین توافقات مالی در گذشته تفاوت مثبت ایجاد کردند یا خیر، پرداختند.

دکتر آلیکا لافونتین، رئیس انجمن، می ‌گوید به نظر می‌ رسد سرمایه ‌گذاری‌ های بزرگ تفاوت ایجاد کرد، اما زمانی که احزاب همکاری شان را متوقف کردند، پس رفت آغاز شد.

لافونتین برای مثال به 1 میلیارد دلاری که دولت استیون هارپر برای کاهش زمان انتظار مراقبت های درمانی اختصاص داد، اشاره کرد و گفت: اینگونه اقدامات در بهبود وضعیت نقش داشتند. اما مشکلاتی که کارکنان مراقبت های بهداشتی با آن روبرو می باشند، بسیار جدی تر شده و برای غلبه بر آنها اراده سیاسی و همکاری بین حزبی مورد نیاز است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید