اخباراخبار کانادا

برآوردهای جدید هواشناسی برای پاییز، تابستانی طولانی را پیش بینی می کنند.

برآوردهای جدید هواشناسی برای فصل پاییز در کانادا، حاکی از این هستند که تابستان امسال طولانی تر از حد معمول خواهد بود، اما این بدان معنی نیست که برف نمی بارد.

براساس این پیش بینی ها، آغاز پاییز در بیشتر مناطق کانادا آرام خواهد بود و دوره های طولانی هوای دلپذیر تا ماه اکتبر ادامه خواهند داشت.

در حالت کلی پیش بینی می شود کل فصل پاییز تقریبا در تمام کشور گرم تر از حد معمول یا نزدیک به شرایط نرمال باشد و به احتمال زیاد بارش برف از ماه نوامبر آغاز خواهد شد.

هر چند احتمال می رود تعداد طوفان های پاییزی کمتر از حد معمول باشد، اما در صورت بروز طوفان، خطر باران های شدید بسیار جدی است.

استان ها و مناطق مختلف:    

براساس پیش بینی های هواشناسی، پاییز در بریتیش کلمبیا شروعی گرم و خشک خواهد داشت، اما در ماه های اکتبر و نوامبر بارش باران شروع خواهد شد و دما به سطح نرمال خواهد رسید.

در آلبرتا دمای خشک تر و گرم تر از حد معمول تا اواخر اکتبر و اوایل نوامبر ادامه خواهد یافت. سپس دوره ای از نوسانات شدید دمایی، و آب و هوای سخت زمستانی در این منطقه شروع خواهد شد.

در ساسکاچوان و منیتوبا شرایط گرم و خشک به معنای شروع دیرهنگام پاییز است. پیش بینی می شود که نوسانات دمایی و آب و هوای زمستانی نیز در این مناطق از اواخر اکتبر و اوایل نوامبر آغاز شود. 

در آنتاریو و کبک پیش بینی می شود که تمام پاییز دمایی بالاتر از حد نرمال داشته باشد، تنها پس از آن سرما و طوفان های شدید توام با بارندگی شروع خواهند شد.

در ضمن برآوردها حاکی از پاییزی گرمتر از حد معمول برای مناطق نیو برانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور هستند.

براساس این برآوردها دما در بخش های شمالی کانادا در پاییز گرم تر از حد معمول یا نزدیک به نرمال خواهد بود. 

در ضمن بر این اساس سواحل شرقی، آب و هوایی گرم تر و سواحل غربی آب و هوایی سردتر را تجربه خواهد کرد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید