اخباراخبار کانادا

بدهکاری استان انتاریو به پزشکان فعال در طرح لوکوم

پزشکان می گویند که برنامه لوکوم (طرح جایگزینی پزشکان) برای ارائه خدمات بهداشتی در مناطق کم جمعیت و کوچک، ضروری است.

دکتر کریستین هوانگ می گوید که دولت انتاریو حدود 30 هزار دلار به او بدهکار است. این مبلغ مربوط به فعالیت او از اکتبر تا دسامبر 2022 تحت برنامه لوکوم در مناطق کم جمعیت شمال استان انتاریو است. دکتر هوانگ می گوید که او تنها نیست، زیرا دولت به تمام پزشکانی که مانند او تحت این برنامه در مناطق دورافتاده خدمت کرده اند، بدهکار است.

هوانگ در تورنتو زندگی می کند و در این شهر یک کلینیک تنظیم خانواده را اداره می کند. درضمن او 18 سال است که تحت عنوان پزشک لوکوم در جوامع روستایی و دورافتاده استان خدمت کرده است. 

هوانگ معتقد است که برنامه لوکوم انتاریو بخش مهمی از سیستم خدمات بهداشتی در جوامع کوچک روستایی است. در این برنامه زمانی که پزشکان شاغل در این مناطق به دلیل بیماری یا هر دلیل دیگری نمی توانند در محل خدمت خود حاضر شوند، یکی از پزشکانی که تحت این برنامه کار می کنند، به طور موقت جای او را می گیرد. 

هوانگ گفت که این کار را دوست دارد، زیرا باعث گسترش تجربیات کاری او می شود.

او در ادامه گفت: «زمانی که او برای اولین بار در سال 2004 کار خود را به عنوان یک پزشک آغاز کردم، انجمن پزشکی انتاریو (OMA) این برنامه را مدیریت کرد؛ که انصافا بسیار خوب آن را مدیریت می کرد».

در حال حاضر وزارت بهداشت مستقیما برنامه لوکوم را مدیریت می کند. در این برنامه علاوه بر دستمزد پزشک، کلیه هزینه های ایاب و ذهاب و اقامت او نیز پرداخت می شود.

هوانگ گفت: «تا نوامبر طول کشید تا وزارتخانه دستمزد ماه ژوئن را به من بدهد و هنوز منتظرم حقوق پایان سال را دریافت کنم. حتی مجبور شدم هزینه های ایاب و ذهاب را از جیبم پرداخت کنم، با وجود اینکه این شغل را دوست دارم اما اگر شرایط به همین منوال باشد، آن را کنار می گذارم».

وزارت بهداشت انتاریو در ایمیلی در پاسخ به این گزارش اعلام کرد که 90 درصد از ادعاهای پزشکان لوکوم طی چهار تا شش هفته مورد رسیدگی قرار می گیرد. اما اگر اسناد ارائه شده توسط آنها ناقص باشد، این زمان طولانی تر می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید