مقالاتمقالات اجتماعی

بدنام ترین پرونده های باز و مختومه نشده در کانادا

 

  • دختر گمشده:

نیو لیسکارد، انتاریو – 1996: این نوجوان تصمیم می گیرد به تنهایی به سمت خانه اش برود و پس از آن دیگر هرگز دیده نمی شود.

به نظر می‌ رسید هرگز هیچ اتفاق بدی در نیو لیسکارد، یک شهر کوچک در کنار دریاچه در شمال شرقی انتاریو رخ ندهد، تا اینکه در یکی از غروب ‌های سپتامبر سال 1996، ملانی اتیر؛ دختر 15 ساله ‌ای که به بهترین دوستش گفته بود می‌ خواهد معلم شود به خانه دوستش؛ رایان چتوین، برای تماشای فیلم هیجان انگیز مرگ ناگهانی رفت. حوالی ساعت 1:30 بامداد، اتیر خداحافظی کرده و به سمت خانه اش به راه افتاد او معمولا برای بازگشت، با خانواده اش تماس می گرفت تا به دنبالش بروند، اما تلفن ثابت خانه اش به دلیل دیرکرد در پرداخت قبض قطع شده بود. بنابراین او تصمیم گرفت مسیر یک کیلومتری تا خانه اش را به تنهایی برود. به گفته یکی از شاهدان، زمانی که اتیر در مسیر خود از پل عبور کرد، دو مرد که سوار بر اتومبیلی بودند در کنار او نگه داشتند و اتیر پس از صحبت با آن ها، سوار اتومبیل شان شد.

صبح روز بعد، مادرش، سلین، متوجه شد که اتیر هرگز به خانه نرسید، او اواخر همان روز خبر گم شدن دخترش را داد، شهر به حالت آماده باش درآمد؛ پلیس از دوستان و بستگان اتیر بازجویی کرد، داوطلبان، اطراف مسیر او را جستجو کردند؛ یک واحد جستجو و نجات رودخانه را بررسی کرد؛ هیچ کس نتوانست او را پیدا کند، پلیس در طول سال های بعد، در این رابطه 700 گزارش از بیش از 500 نفر دریافت کرد.

تئوری ها فراوان بودند: اینکه پدرش او را ربوده است (او در آن زمان حتی در شهر هم نبود). اینکه او توسط مردی به نام دنیس لوویه کشته شده است که در زمان ناپدید شدن اتیر با دوست مادرش قرار می ‌گذاشت (او قبلا به دختر نوجوان دیگری حمله کرده بود) یا اینکه سفیدپوستان نژادپرست (اتیر یکی از معدود دختران سیاه پوست شهر بود) او را ربوده اند، با این حال هیچ مظنونی شناسایی نشد؛ در سال 2021، قسمتی از پادکست جنایت واقعی CBC، The Next Call، باعث شد تا شاهد جدیدی گزارشی ارائه دهد. به دلایلی که پلیس فاش نمی کند، این شاهد آن ها را به منطقه ای جنگلی در 10 کیلومتری آخرین مکانی که اتیر دیده شده بود، راهنمایی کرد و در ماه اکتبر، پلیس با سگ ها و هواپیماهای بدون سرنشین آن منطقه را جستجو کرد. با این حال، چیزی پیدا نشد. سلین مرگ دخترش را پذیرفته است، اما از یافتن جسد او دست برنداشته است.

  • قتل جزیره:

شارلوت تاون – 1988: جامعه ای وحشت زده و یک قاتل که قول قتل دیگری را داده بود. 

در اطراف شارلوت تاون، بایرون کار 36 ساله که به عنوان یک معلم مدرسه دلسوز، یک مهماندار مهربان و عاشق راک اند رول شناخته می شد، در عصر روز 10 نوامبر 1988، همراه با چند تن از دوستانش مشغول صرف قهوه بود و سپس به میخانه رفت، در حالی که او در ساعات اولیه صبح پس از پیاده کردن یکی از دوستانش به تنهایی در حال رانندگی به سمت خانه بود، در کنار مرد جوانی که در جاده دوچرخه سواری می کرد توقف کرد. آن دو مدتی با هم صحبت کردند و سپس کار حرکت کرد. به نظر می رسید دوچرخه سوار در جهت خانه کار، او را دنبال می کرد. این آخرین باری بود که کسی کار را زنده دید. هنگامی که کار روز بعد در یک مراسم خانوادگی حاضر نشد، بستگانش به خانه او رفتند و درِ اتاق خواب او را نیمه باز و جسد بی جانش را روی زمین، خفه شده و با چاقو پیدا کردند کیف پول او دزدیده شده و بر روی دیوارش با قلم نوشته شده بود: دوباره می کشم؛ پلیس بر اساس صحنه جنایت، مظنون بود که این قتل در پی یک برخورد توافقی همجنسگرایان، شاید با مردی که سوار دوچرخه بود، روی داده است.

برخی معتقدند ماهیت همجنسگرایی قتل مانع از حل این پرونده شده است، جامعه همجنسگرایان شارلوت تاون پلیس را متهم کرد که در این پرونده با بی تفاوتی رفتار کرده است. مردان و زنان همجنسگرا به رسانه‌ ها گفتند که از صحبت کردن در این باره می ‌ترسیدند، مبادا که تبدیل به هدف بعدی قاتل شوند. برای نزدیک به دو دهه، تحقیقات به جایی نرسید سپس، در سال 2007، پلیس دوباره پرونده را باز کرد. شاهدی گزارش داد که چند ماه پس از قتل کار، یک شریک جنسی که با مشخصات قاتل کار مطابقت داشت در خانه اش در شارلوت تاون با او رفتاری خشونت آمیز داشته است، کیف پول او را با ضربات چاقو دزدیده و گفته بود که قبلا نیز این کار را انجام داده است. در سال 2018، فردی ناشناس در ماه جولای از طریق تلفن عمومی در یک مرکز خرید در شارلوت تاون با پلیس تماس گرفت و به آن ها پیشنهاد داد که اطلاعاتی درباره قتل کار ارائه دهند. با این حال، منبع قبل از فاش کردن هر گونه اطلاعاتی، تلفن را قطع کرد.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید