مقالاتمقالات اقتصادی

بحران معیشتی؛ یک نفر از هر 10 تورنتویی به بانک غذا محتاج است

طبق گزارش سالانه    Who’s Hungryکه توسط سازمان های غیرانتفاعی Daily Bread Food Bank  و North York Harvest  منتشر شده، آمار بازدید از بانک غذا در کلانشهر تورنتو نسبت به سال گذشته 51 درصد افزایش یافته است. در واقع در فاصله اپریل 2022 تا مارچ 2023، بیش از 2.5 میلیون مراجعه به بانک های غذا صورت گرفت و متاسفانه به نظر نمی رسد که امیدی به کاهش تعداد مراجعه کنندگان باشد. بدتر اینکه هر دو سازمان پیش بینی می کنند تعداد مراجعات به بانک های غذا در سال 2023 از مرز 3 میلیون عبور کند. 

بسیاری از بانک‌ های مواد غذایی که North York Harvest و Daily Bread Food Bank مواد غذایی آنها را توزیع می ‌کنند، شبکه‌ ای از داوطلبان و افرادی هستند که تمام تلاش خود را برای پاسخگویی به متقاضیان انجام می دهند، اما افزایش 50 درصدی تعداد مراجعه کنندگان، بعضا خدمات رسانی را با مشکل روبرو کرده است. 

گزارش جدید در مورد روند نگران کننده مراجعات به بانک های غذا، بایستی زنگ بیدارباش برای سیاستمدارانی از کلیه سطوح دولتی (فدرال، استانی و شهری) باشد تا برنامه های حمایتی خود از اقشار کم درآمد، از جمله مستمری از کار افتادگی را افزایش داده و به عنوان راهکار طولانی مدت بر ساخت و ساز و تامین مسکن ارزان قیمت برای اجاره نشینان سرمایه گذاری کنند. 

نیل هترینگتون، مدیر اجرایی Daily Bread  می گوید گزارش جدید برای تک تک اعضای شورای شهر تورنتو ایمیل شده و امیدوار است به زودی شاهد اقدامات موثر مسوولین برای مقابله با بحران باشد. 

واقعیت این است که افزایش تعداد استفاده کنندگان از بانک های غذا نتیجه سیاست های اشتباه و شکست خورده است. ناامنی غذایی با تورم و هزینه های بالای زندگی در حال افزایش است که باعث می شود افراد بیشتری از بانک های مواد غذایی استفاده کنند.

Daily Bread امیدوار بود تا پایان اکتبر 3.8 میلیون دلار کمک مالی و 90 هزار و 718 کیلوگرم مواد غذایی اهدایی دریافت کند. اما با توجه به قرار داشتن بسیاری از شهروندان در تنگنای مالی، مشخص نیست چه میزان از هدف تعیین شده محقق شده است. 

مشکلات معیشتی تنها گریبانگیر تورنتویی ها نیست. یک طوفان مالی از راه رسیده و در سال گذشته قدرتمندتر نیز شده است. پس انداز پول در حال حاضر دشوارتر از هر زمان دیگری در 10 سال گذشته است. 

 1 نفر از هر 3 کانادایی می گویند در خانوارهای دارای مشکلات مالی زندگی می کنند و از عهده مخارج اساسی مانند هزینه رفت و آمد، مسکن، غذا و پوشاک بر نمی آیند.  

طبق گزارش ماه اکتبر اداره آمار، 41.3 درصد از اجاره نشینان احتمالا در مقایسه با صاحبخانه های دارای وام مسکن (مورگیج) با مشکلات مالی بیشتری دست به گریبان هستند. 

در میان مناطق کانادا، بیشترین نسبت افرادی که در خانواده‌های با مشکلات مالی زندگی می ‌کنند، در جنوب انتاریو می باشند. 41.8 درصد از ساکنان منطقه سنت کاترینز – نیاگارا، 41 درصد از ساکنان ویندزور، 40.7 درصد در کیچنر-کمبریج-واترلو و 38.1 درصد در تورنتو مشکلات مالی را گزارش کردند، در حالی که کمترین نسبت با 20.5 درصد در کبک سیتی ثبت شد. 

هزینه بالاتر کالا و خدمات ضروری همچنان بر بسیاری از خانواده ها فشار مالی وارد می کند. برای مثال، در ماه سپتامبر، هزینه مسکن 6.0 درصد، هزینه غذا  5.9 درصد افزایش یافت در حالی که رشد حقوق و دستمزد تنها 5 درصد بود. 

خانواده‌ های تک ‌والد غیرشاغل با 69.8 درصد بزرگترین گروهی بودند که مشکلات مالی را گزارش کردند. اما 36.1 درصد از زوج های کانادایی با درآمد دو گانه و دارای فرزند نیز در تامین نیازهای مالی در ماه اکتبر مشکل داشتند.  

از نظر جمعیت نژادی، 47 درصد از کانادایی های جنوب آسیا، 43.9 درصد از سیاهپوستان و تنها 26.8 درصد از چینی ها در خانوارهای دارای مشکلات مالی زندگی می کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید