اخباراخبار جهان

بحران رشد جمعیت در روستاهای ژاپن

به گزارش ایران جوان و به نقل از cnn بحران جمعیت در ژاپن آنقدر چشمگیر است که مدت هاست در جوامع روستایی نیز ریشه دوانده است.

زمانی که کنتارو یوکوبوری تقریبا هفت سال پیش به دنیا آمد، تمام ساکنان سالخورده منطقه سوگیو روستای کاواکامی جشن گرفتند. زیرا او اولین نوزادی بود که پس از 25 سال در این روستا به دنیا آمد.

تمام جمعیت روستا برای دیدن والدین او میهو و هیروهیتو بسیج شدند، تقریبا همه آنها سالخورده بودند و به سختی می توانستند راه بروند.

میهو گفت: «سالمندان از دیدن کنتارو بسیار خوشحال شدند. یک خانم سالخورده که در بالا رفتن از پله ها مشکل داشت، با عصایش به سمت من آمد تا نوزادم را در آغوشش بگیرد. همه افراد مسن به نوبت نوزادم را در آغوش می گرفتند».

در ادامه گزارش سی ان ان آمده است:

جمعیت این روستا 40 سال پیش حدود 6 هزار نفر بود، جوانترها روستا را ترک کردند و تنها مسن ترها باقی ماندند، به همین دلیل این روستا به مدت 25 سال شاهد هیچ زاد و ولدی نبود و جمعیت آن به 1150 نفر کاهش پیدا کرد؛ بسیاری از خانه های روستا متروکه شده و به محل تجمع حیوانات تبدیل شده اند.

کاواکامی تنها یکی از صدها منطقه روستایی در ژاپن است که مدت هاست نادیده گرفته شده اند. زیرا بیش از 90 درصد ژاپنی ‌ها در حال حاضر در مناطق شهری مانند توکیو، اوزاکا و کیوتو زندگی می‌کنند.

این امر باعث شده که مناطق روستایی و صنایعی مانند کشاورزی، جنگل‌ داری و باغداری با کمبود شدید نیروی کار مواجه شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید