اخباراخبار کانادا

با گرم شدن هوا؛ پلیس نسبت به کلاهبرداری های تعمیر پشت بام ها هشدار می دهد! 

 

پلیس تورنتو می گوید موارد کلاهبرداری به بهانه تعمیر پشت بام، بطور فزاینده ای در سراسر  GTA  رایج است و با گرم شدن هوا بیشتر نیز خواهد شد. 

پلیس اخیرا یک نوجوان 18 ساله را به این اتهام بازداشت کرده است. این نوجوان و دو همدست او، به صاحب خانه ای در خیابان دنفورت نزدیک شده و ادعا کردند در حین کار بر بام خانه مجاور متوجه آسیب دیدگی بام خانه او شده اند. 

این سه نفر، پس از بازرسی ساختگی بام، هزینه تعمیر خرابی که وجود نداشت را 18 هزار و 500 دلار اعلام کردند. صاحبخانه به آنها مبلغ 9 هزار دلار به عنوان پیش پرداخت داد تا روز بعد کار را شروع کنند. اما وقتی چند روز بعد از تعمیرکاران خبری نشد، صاحبخانه موضوع را به پلیس گزارش کرد. 

پلیس تورنتو با صدور بیانیه، شیوه کار کلاهبرداران را توضیح داد: فردی ممکن است ناخواسته در خانه شما حاضر شود و در حالی که خود را نماینده یک شرکت معتبر معرفی می کند، ادعا کند بام شما نیاز به تعمیرات فوری دارد و مبلغ قابل توجهی را بابت پیش پرداخت و تدارکات اولیه مطالبه نماید.

در حالی که اصولا کاری انجام نمی شود و مظنون یا مظنونان پس از دریافت وجه ناپدید می شوند. 

پلیس توصیه می کند برای محول کردن تعمیرات بام یا سایر نوسازی ها، مدارک هویتی مانند کارت شرکتی، اوراق و اسناد اداری مانند فاکتور و قرارداد با سربرگ شرکت را مطالبه کنید و برای اطمینان از ادعاهای فرد، با شرکت مورد ادعا تماس حاصل نمایید. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید