اخباراخبار کانادا

با صرفه‌جویی در مصرف انرژی از دولت انتاریو جایزه بگیرید

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar دولت انتاریو قصد دارد در قالب برنامه صرفه جویی در مصرف انرژی تحت عنوان Peak Perks به مصرف کنندگان انتاریویی پول نقد در قالب کارت اعتباری پرداخت کند. کسانی می توانند از مزایای این طرح استفاده کنند که از ترموستات های هوشمند استفاده کنند، این ترموستات ها در زمان پیک مصرف برق، درجه سیستم تهویه مطبوع خانه شما را پایین می آورند و بدین صورت در مصرف برق صرفه جویی می کنند.

به تمام کسانی که در این طرح ثبت نام کنند یک کارت اعتباری 75 دلاری هدیه داده می شود.

در قالب این برنامه، مصرف انرژی خانه ها از طریق 600 هزار ترموستات هوشمند تحت کنترل قرار می گیرد.

تاد اسمیت وزیر انرژی درباره مزایای این طرح گفت: «از آنجایی که شبکه برای پاسخگویی به تقاضای ساعات پیک مصرف ساخته شده است، در نتیجه کاهش بار پیک مصرف منجر به کاهش نیاز برای سرمایه گذاری در تجهیزات جدید نیروگاهی می شود».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

چاک فارمر معاون برنامه ریزی حفاظت و کفایت منابع در اپراتور مستقل سیستم برق (IESO) نیز درباره مزایای این طرح گفت: «این طرح می تواند 725 مگاوات تقاضا برای برق را در روزهای اوج مصرف کاهش دهد که معادل کل برق مصرفی شهر لندن است».

کسانی می توانند از این طرح استفاده کنند که دارای ترموستات هوشمند واجد شرایط و تهویه مطبوع مرکزی یا پمپ حرارتی باشند، تنظیمات ترموستات از راه دور فقط در روزهای کاری هفته انجام می شود و تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی از این طرح معاف هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید