اخباراخبار کانادا

با دانش آموزان مدرسه وایت هورس، مانند حیوان رفتار می شود

کانادا- والدین می گویند دانش آموزان مدرسه ابتدایی جک هالند وایت هورس – یوکان در اتاق حبس شده و با آنها مانند حیوان رفتار می شود. مگان وودز اوایل سال 2020، پس از تماس تلفنی مدیر دبستان مبنی بر ناراحت بودن پسرش، به مدرسه رفت. این اولین بار نبود که به مدرسه احضار می شد، اما آن روز با مشاهده وضعیت پسرش به شدت شوکه شد. مدیر وودز را به اتاق مطالعه راهنمایی کرد. وودز می گوید: پسرم تنها در اتاق نشسته بود و گریه می کرد. به مدیر پرخاش کردم که آیا با بچه های خودش هم  اینطور رفتار می کند؟ 

دولت یوکان، منزوی کردن دانش آموزان را ممنوع کرده و استفاده از تدابیر بازدارنده را تنها در صورت وجود تهدید امنیتی مجاز می داند. 

پلیس در نوامبر 2021 اعلام کرد در حال بررسی اتهام منزوی کردن کودکان در انبار است. اندکی پس از آن، وزارت آموزش و پرورش تحقیقات داخلی را آغاز کرد. یافته ها حاکی از منزوی کردن دانش آموزان به دلیل ساده ترین شیطنت ها و یا نافرمانی، بود. تحقیقات بدون وارد شدن اتهام ادامه دارد. 

CBC گزارشات متعددی از والدین دریافت کرده که تصویر نگران کننده ای از بدرفتاری با دانش آموزان ارائه می کند. والدین از تنبیه کودکان چهار یا پنج ساله شکایت دارند و می گویند کودکانی که در مدرسه دچار بحران عاطفی می شوند، ساعت ها در اتاق مطالعه حبس می شوند. 

پسر مگان وودز که مبتلا به ADHD است، ابتدا به مهدکودک جک هالند وارد شد. وودز می گوید پسرش در یادگیری کمی مشکل داشت، تا اینکه اوضاع در کلاس پنجم ابتدایی از کنترل خارج و شکایت های مکرر مسوولین دبستان در مورد طغیان های عاطفی دانش آموز شروع شد. 

مسوولین مدرسه در سال 2008 چهار اتاقک را در سالن مطالعه ساختند. هر اتاقک یک درب با یک پنجره بزرگ و یک میز و صندلی داشت. آنها قرار بود مکان هایی آرام برای نشستن دانش آموز و مطالعه باشد، اما منزوی کردن کودکان به سرعت به یک عادت تبدیل شد. با اینکه درب اتاق ها قفل نمی شد، اما برای جلوگیری از فرار دانش آموز، یک معلم پشت درب روی صندلی می نشست. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید